• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zástupce na adresáře v LibreELEC (OpenELEC) ? (vyřešeno)
#1
Question 
Měl bych dotaz, jestli je možné vytvořit zástupce (odkazovník) na adresář umístěný na RPi a tohoto zástupce bych viděl na LibreELEC (OpenELEC). Zkoušel jsem jej vytvořit ve Windows přes Sambu i WinSCP, ale LibreELEC jej nevidí 8 . Jde mi o to vytvořit zástupce či nějakou formu odkazovníku, který bude fungovat obdobně jako zástupce pod Windows, tedy bude jej možné volně přesouvat a po kliknutí v Kodi se mi otevře požadovaná složka.
Díky moc za reakce
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#2
Tobě nejde vytvořit síťové připojení do Libreelec?
Dej adresu \\LibreELEC -pak si dej zástupce na plochu a musí to fungovat.V Libreelec u požadované položky si vytvoř Zástupce,a toho si dej kam chceš.
Pokud nemáš ve widlích něco špatně.
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#3
Zase jsem to špatně sepsal 6 .
kraftwerk007 to co popisuješ funguje naprosto v pohodě, přes Sambu vidím složky RPi ve Windows, vytvářet zástupce též není problém. Mě zajímá jestli je možné stejně jako ve win vytvořit zástupce na určitou složku pod LibreELEC (OpenELEC) či nějaká forma odkazovníku. Něco podobného jako je chytrý seznam, kde vytvořený playlist můžu libovolně přesouvat a po kliknutí se mi zobrazí požadované soubory. Jen místo souborů bych rád vytvořil odkazovník na adresář.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#4
Nejspíš myslíš symbolický link/symlink. V linuxu(libreelec) je to příkaz:

ln -s /storage/puvodni/cesta/zde/ /storage/nova/cesta/zde/

Dej si pozor.. Pokud smažeš něco v /storage/nova/cesta/zde/ tak se to smaže i v puvodní cestě !
 
Citovat
#5
Super, přesně tohle jsem hledal, právě jsem zkoušel na LibreELEC a funguje. Ještě bych měl dotaz, jak lze symbolický link zrušit ?

Tak už to vidím i přes WinSCP, kde se symbolický link tváří jako zástupce, takže není problém smazat nebo použít příkaz rm .

Symlink lze vytvořit i přes WinSCP viz obrázek:
   
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#6
Ahoj,

tak přes WinSCP jsem netušil, že jde dělat toto. Dík za info.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)