• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vzdálené ovládání LibreELEC
#1
Ahoj,

potřebuji poradit s ovládáním přehrávání.
Po měsících až letech váhání jsem se odhodlal k nákupu RasPi3 a HifiBerry DACPlus, abych mohl přehrávat v dostatečné kvalitě audio ze SMB, zatím přes WiFi, později přes Ethernet. Jde zejména o klasickou hudbu, která je bohužel víceméně netagovatelná. Dále jazz a nějaká populární hudba. Sekundární určení je přehrávání internetových rádií. To vše bez displeje, ovládané výhradně z telefonu (Android), nebo nouzově z windows tabletu.
O linuxu bohužel nevím nic (profesí jsem programátor pro Windows), což se odrazilo do doby, jak dlouho jsem všechno zprovozňoval. Zatím nejpoužitelnější kombinací je pro mě LibreELEC v poslední verzi Alfa, protože podporuje VNC.
A nyní problémy, které bych potřeboval rozlouskount, a které činí stávající konfiguraci víceméně nepoužitelnou:

1. Potíží je klasická muzika, protože není dobře tagovatelná. Alba mám v číslovaných složkách (700+), ale nechci žádné skenování a přidávání knihoven, chci jen vejít do složky a spustit playlist nebo m3u. Vzdáleně, nikoli na lokále

2. chci mít možnost rozumně editovat vlastní oblíbená radia, což nefunguje ze vzdáleného rozhraní (Kore, Yatse, webové rozhraní). Proč?

3. Nefunguje prohledávání rádií (jen to zobrazí hledací dialog na lokále, a vzdálené rozhraní vytuhne)

Celkově to na mě působí dost nedodělaným dojmem a je potřeba hodně klikat, aby se člověk dostal k cíli. Nevidím stav přehrávání, když browsuji playlisty a podobně. Nerad bych skončil tak, že se budu snažit programovat něco vlastního, protože by to bylo krutě nerentabilní (Win IoT Core + Android). Prosím o jakékoli nakopnutí správným směrem.
Děkuju.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Vzdálené ovládání LibreELEC - od himself - 05.12.2016, 12:09

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)