• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi (RaspberryPi) nevidí NAS
#1
Zdravím

Klasická historka: Fungovalo to rok, nic jsem nedělal a zničeho nic to přestalo fungovat...

Bohužel, je to tak. Mám síť:
  1. MacMini, ke kterému jsou připojeny 3x externí disky a který mi slouží jako domácí NAS (a také je na něm KODI a je připojen k jedné TV
  2. Domácí síť a bránu mi zajišťuje Turris
  3. Dále mám 2x RaspberryPi s KODI u dvou TV

Fungovalo to takto rok a pak jednoho dne, z ničeho nic, ani jedno RPi se nepřipojilo k disku, který je na NASu (tedy na MacMini). Rychle jsem to vyřešil instalací Plexu na MM a klientů Plexu na RPi, ale chci tam dát KODI. Tedy jsem stáhl dnes instalaci ze stránek KODI (OSMC) a nainstaloval na kartu. Systém se rozjede, ale stále nemám šanci se připojit na MM a jeho disky.

V Nastavení OSMC vidím, že má IP přidělenou z DHCP. Změnil jsem i název sítě na tu, kterou mám nastavenou (byl tam i WINS server a nastavil jsem IP od MacMini, ale netuším, zda je to OK). Když dám vyhledávat v síti, tak zadávám přímou cestu \\IPADRESA\NAZEVSLOZKY, ale vždy se mi jen vypíše "Connection Timed Out".

Googlil jsem, ale jsem starší ročník a neumím anglicky a z překladače jsem nepochopil, kde je problém  jak vyřešit. Nevím, jestli je problém v KODI, RPI, Turrisu a nebo OS X a MM. Když jsem to řešil dříve, tak po mě chtěl někdo logy, ale ani nevím, kde takový log najdu.

Neporadí někdo?
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Kodi (RaspberryPi) nevidí NAS - od Gooo - 27.12.2016, 0:20
RE: Kodi (RaspberryPi) nevidí NAS - od Gooo - 27.12.2016, 22:35
RE: Kodi (RaspberryPi) nevidí NAS - od S474N - 28.12.2016, 11:45
RE: Kodi (RaspberryPi) nevidí NAS - od Gooo - 28.12.2016, 14:45
RE: Kodi (RaspberryPi) nevidí NAS - od S474N - 28.12.2016, 18:06
RE: Kodi (RaspberryPi) nevidí NAS - od Gooo - 28.12.2016, 21:44

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)