• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubuntu Studio - mediální SW pro Intel/AMD PC
#2
Jak jsem zkoušel Ubuntu Studio instalovat a spouštět z USB3 flešky SanDisk 32GB:

K vytvoření instalačního disku jsem použil ISO obraz 16.04.3-dvd-amd64 a na OS W7 program Rufus 2.18 Portable.
Instalační (a live) disk jsem udělal z SD karty 4GB vložené do externí USB2 čtečky karet.
Ověřil jsem, že tuto 64bit live distribuci mohu spustit, bootovat i na NB s Intel i7-8xxx.
Kvůli dalšímu jsem bootoval na PC AMD Athlon 64, spustí se live distribuce, ze které můžeme volit instalaci.

Poprvé jsem nechal v PC funkční všechny HDD a SDD, kde mám dva systémy (W7 a LinuxMint).
Bohužel instalátor Ubuntu Studio dával informace, že udělá změny i na těchto discích a tak jsem neměl jistotu, že instalace OS na nich nepoškodím.
Proto jsem tyto dva disky odpojil od SATA řadiče. Ponechal jsem v USB konektorech zapojeny jen USB flešky, jedna jako live distribuce (4GB) a druhá prázdná (32GB). Instaloval jsem tedy jako jediný systém automaticky.

Během instalace (volba čeština, připojení WiFi) jsem odmítnul stahování updatů, aby nedošlo ke zdržení. Startovací oddíl jsem zvolil na stejné 32GB flešce. Instalace (na starší desce pouze s USB2.1 konektory) trvala asi 25 minut. Systém Ubuntu Studio zabere se vším SW necelých 20GB. Po dokončení jsem nabootoval již z nové instalace systému na USB3 32GB (i když na konektoru USB2.1), byl s českým rozhraním.
Připojil jsem WiFi a spustil aktualizace, stahování a instalace trvaly dlouho, asi 2 hodiny (přes wifi).
Systém po dalším spuštění na stejném PC je velmi svižný a jsem naprosto spokojený.

Během instalace instalátor ohlašuje, že detekuje HW (zopakuji, že to bylo PC AMD) a stahuje k němu (ovladače). To vzbudilo podezření, že nepůjde bootovat systém na flešce v jiném PC s HW Intel. - - EDIT: Později se ukázalo, že to lze, ale ne vždy.
Zatím ověřeno, že tato instalace (na rozdíl od live distribuce) nefunguje na NB HP s novou 8. generací i7-8xxx a HP UEFI.
..........Pokračování dopíši po týdnu.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Ubuntu Studio - mediální SW pro Intel/AMD PC - od meda - 04.3.2018, 22:06

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)