• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Anketa: Měli bychom založit subfórum Tvheadend?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano
83.33%
10 83.33%
Ne
16.67%
2 16.67%
Celkem 12 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend a internetová rádia
#2
Je to suprově popsané a nevěděl jsem, že do toho jde rvát něco živě transkódované přes ffmpeg, to je fakt dobrý Big Grin :)

to subfórum je skvělý nápad, protože všichni tu řeší jak lovit na internetu streamy(nemyslím teď rádia, dyť ty se vysílají volně Big Grin ), přitom si mohou udělat svůj IPTV server v podstatě sami a legálně. A přes všechny backendy co jsem zkoušel (mediaportal, nextpvr, argus tv, dvbviewer) má tvheadend nejblíže k tomu "it just works" ta propracovanost je oproti jiným opravdu znát. Takže za mě je to skvělý nápad :)

To přepínání jinak není bleskové podle mě kvůli tomu, že to proháníš tím ffmpegem a transkóduješ to v něm do jiného audio formátu, takže ten audio stream se převede do jiného formátu a až pak to jde k tobě.

Což znamená nedělal bych transkódováni, protože Kodi podle mě přehraje mp3 a nemusí to mít v AAC a dělal bych jenom remux. To se jenom vezme ten audio stream a 1:1 se obalí do jiného kontejneru. V tomhle případě mpeg-ts co už tvheadend vezme.

Lip se to pochopí na videu. Máš kontejner jako .mp4, .mkv,.. a kodek jako H.264,mpeg-2, H.265 .. a remux je, když bych vzal například z mp4 souboru ve kterém by byl h.264 stream a jenom ho "přebalil" do .mkv kontejneru, který také umí h264 stream. -> nijak neupravuji video samotné, neměním kvalitu, datový tok, video samotné je netknuté. Proto můžeš na torrentech (když si stahuješ legální kopii filmu, který už máš doma koupený Big Grin ) narazit na film, který ma v názvu REMUX, což je jen přebalené video z Blu-ray disku z .m2ts do .mkv většinou.

Takže abych to shrnul a nesnažil se vysvětlit jak to funguje, použil bych parametr "-acodec copy" jestli si pamatuju dobře z mé znalosti ffmpegu Big Grin nějakou vteřinu by to mohlo dát, ale stále se tam provádí o operaci navíc než přímé přehrání streamu.
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Tvheadend a internetová rádia - od JiRo - 07.5.2017, 14:34
RE: Tvheadend a internetová rádia - od marhycz - 07.5.2017, 19:54
Tvheadend a internetová rádia - od Tklf - 25.2.2020, 14:46
Tvheadend a internetová rádia - od beitlj - 25.6.2020, 18:44

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)