• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Anketa: Měli bychom založit subfórum Tvheadend?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano
83.33%
10 83.33%
Ne
16.67%
2 16.67%
Celkem 12 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend a internetová rádia
#21
EPG a Timeshift

V úvodním příspěvku vlákna jsem EPG ani timeshift nedořešil, takže jsem se na to dnes podíval.

EPG

EPG jsme použil z wepg.cz, zdroj se nastaví v Kodi v addon backendu. Já používám Tvheadend 4.2, kde se v sekci XMLTV, nastaví XMLTV source type jako WEB a do položky XMLTV Web location se zadá http://wepg.cz/guide.xml.

Pak už se pokračuje v Tvheadend backendu Konfigurace -> Program / EPG -> Moduly EPG Graberů, kde povolíte Interní: XMLTV graber. Je vhodné zvolit Re-run Internal EPG grabers, abyste nemuseli čekat na periodickou obnovu. Ale ještě před tím je dobré si rozmyslet, jaké EPG  a pro jaké programy chcete použít!

Výběr EPG se nastavuje v Konfigurace -> Program / EPG -> Programy. Pokud jste před tím (jako já) používali pouze EPG z vysílaných streamů (DVB-T/C/S) - tedy OTA, tak jste patrně měli nastaveno (je to default) Automatické mapování EPG zdroje. Do doby, než se v backendu objevil další zdroj EPG, to bylo jedno, ale teď, pokud si spustíte nějaký xmltv graber, tak vám jeho výstup při onom nastaveném příznaku přepíše EPG data z vysílání. Pokud vám to nevadí, tak se nic neděje, ale nechcete-li, aby se to stalo, tak ještě před spuštěním xmltv graberu u příslušných programů nulujte příznak  Automatické mapování EPG zdroje.

Vše jede v podstatě out of box. Nečekejte žádnou záludnost, vyjma snad obsahu wepg.cz. Rádií tam moc není. Z těch, které přijímám z Internetu, pouze Evropa 2, Frekvence 1 a slovenské Fun Rádio.  A to ještě Evropa 2 má EPG v nějakém prapodivném stavu, takže se mi do Kodi zatím nic nepřeneslo. Psal jsme adminovi wepg.cz, a ten mi odpověděl, že už žádné další rozšiřování obsahu EPG neplánují.

Timeshift

Kvůli timeshift jsem prolezl na internetu kde co, ale bez výsledku. Teprve, když jsem zprovoznil EPG pro Frekvenci 1 a Fun Rádio, tak jsem si zcela náhodně všiml, že u těchto dvou stanic timeshift najednou funguje stejně, jako u stanic z DVB-T. Zkusil jsem cvičně i ostatní stanice, a jakmile jsem jim přiřadil nějaké EPG (jedno úplně jaké), tak jim začal timeshift také fungovat. Zrodil se tedy plán, jak postupovat dál. V rámci jeho realizace jsem zprovoznil další EPG graber. Opět tedy Konfigurace -> Program / EPG -> Moduly EPG Graberů, tentokrát povolit Externí: XMLTV graber. Vytvořil jsem si ručně "fake EPG" v souboru se strukturou XMLTV pro pár záznamů EPG pro jedno rádio a podle návodu ho poslal kam je třeba. A skutečně, timeshift pro ono rádio začal fungovat. Předpokládám udělat nějaké jednoduchý generátor "fake EPG" a tím EPG pro internetová rádia naplnit. V daném případě mi nejde ani tak o obsah, ale o to, aby fungoval timeshift.
[attachment=2533] [attachment=2534]
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Tvheadend a internetová rádia - od JiRo - 07.5.2017, 14:34
RE: Tvheadend a internetová rádia - od JiRo - 14.5.2017, 14:37
Tvheadend a internetová rádia - od Tklf - 25.2.2020, 14:46
Tvheadend a internetová rádia - od beitlj - 25.6.2020, 18:44

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)