• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OpenElec/Libreelec problem s prehravanim filmu z NAS
#1
Ahoj, jsem zacatecnik s RPi3 a KODI, potreboval bych poradit od zkusenejsich.
Mam RPI3 s OpenElec KODI pripojene na „hloupou“ TV LG a RPi3 LibreElec pripojene na smart TV LG (presny typ ted nevim, ale neni to asi podstatne). Obe RPi3 jsou pres kabel pripojeny k inetu a zaroven jsou na siti kde je NAS Synology D216play.
 
Dotaz c.1:
Na hloupe TV prehraval OpenElec vse co jsem potreboval, vcetne velkych 1080p videii. Bohuzel vcera se v rohu objevila ikonka preskrtnuteho repro a nesel zvuk. Nenasel jsem zadny zpusob jak ji odstranit, tak jsem KODI zazalohoval do NASu a resetoval do tovarniho nastaveni. Nahrat zalohu zpet se mi uz nepodarilo, system ji nenasel. Tak jsem nastavil zpet jazyk a dalsi nastaveni co jsem si pamatoval, ale ani potom se mi nedari prehrat zadny film. Nevim co s tim. Konkretne jak pripadne obnovit zalohu a pokud to nepomuze jak KODI nastavit tak aby prehral vse jako driv.
 
Dotaz c.2
Na smart TV kde je RPi3 s Librelec (koupil jsem na rpishop jako komplet vcetne instalace kodi) mam problem nejen s prehravanim filmu, ktere pri pripojeni RPi3 s Openelec v puvodnim nastaveni normalne bezely, ale i s externimi titulky, ktere jsou ve stejnem adresari jako je film a maji i stejny nazev jako film. Nikde jsem nenasel zpusob jak to vyresit. U Openelec se mi to v minulosti „nejak“ povedlo, respektive filmy s titulky bezely bez problemu ihned takze jsem to nemusel resit. V prilozenem souboru je videt neaktivni tlacitko aktivace titulku, nevim jak zapnout.
Nez se mi stala nehoda popsana v Dotazu c.1 tak jsem to chtel resit reinstalaci na Openelec, protoze tam mi to normalne fungovalo, ale vidim, ze bych si nepomohl.
Minoritni problem je aktualizace knihovny, cestu k NAS jsem nastavil ale nepomohlo to, na uvod je hlaska porad stejna - viz. priloha.
 
Duvodem proc je na nove smart TV pripojena RPi3 je ten, ze TV nezvladne prehrat filmy z NASu. Zkouseli jsme s kamosem vsechno mozne, ale vysledek byl ten, ze to TV asi nezvladne hardwarove.
 
Diky za pomoc, ocenim kazdou radu.
Furat


Přiložené soubory Miniatury
       
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
OpenElec/Libreelec problem s prehravanim filmu z NAS - od Furat - 24.5.2017, 16:01

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)