• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VYŘEŠENÉ mikrolagy videí - S912
#4
tiez pouzivam ten isty box od Vorke Z6.
Bezi na povodnom Androide (7.1.2)
od zaciatku som bezal na 60Hz (definovane v TV)
problen nie je v OS - takze elaborovanie s nasadzovanim LE je z mojho pohladu zbytocne - viac performance pre 4K nepotrebujes a 1080p slape ako hodiny. Je to definovane architekturou S912 a pouzitou kvalitnou eMMC (alfa omega pre vysoke bitrate), dtto plati pre GPU: ARM Mali-T820MP3
Na LANke to cez DLNa, resp. priamy prenos "leti", ako som ocakaval aj s najbrutalnejsim bitrate. Vysledok = slusne vyuzitie Glan, ktory mam ako data source pre box (nepouzivam WiFi).

Takze po HW stranke je to OK.

Po stranke Kodi 17.4 vs Android 7.1.2 dtto OK, bez potreby nieco viac riesit (urobil som merania priepustnosti v realnom case). Otestoval som prenosy suborov, dlna prenosy = superb vysledok. Zdoraznujem, merania robim na "tazkych" pacientoch aj z pohladu codec-u aj z pohladu bitrate = H.265 HEVC MP-10@L5.1 up to 4K@60fps

Vysledok bol vsak pri filmoch v Kodi (SC doplnok) s vyssim bitrate pri 1080p, resp. 4K source - zly - neustale sekanie.
Po naslednych elaboratoch a komunikacii s BB (autor SC addonu, sikovny chlapec) som prisiel k zaveru:
1. pokial ide download z Webshare cez ich Android App  (mimo Kodi a SC) - tak idem v slusnom 80% throughpute mojej linky (merania s AVG 240-260Mbps)
2. download z Webshare cez browser Chrome (mimo Kodi a SC) - tak vysledky su zhodne s meraniami v bode 1.
3. pri pouziti Kodi a SC bezi throughput uz len na urovni 10Mbps (co Vam za hodinu da max. 4,4GB pri bezstratovom prenose paketov).

Dovod je jednoduchy:
- prve dva prenosy ide cez HTTPS = perfect
- treti typ prenosu nie je stream, ale download cez HTTP s naslednym prehravanim obsahu = http shapovanie na urovni UPC ISP az 5% troughputu

Nastavenia cache cez XMLko logicky nepomahaju pre >15GB subory (nepisem o malych 4GB suboroch).
To co pomaha je VPN - nie je to vsak vsemocny liek - zalezi od trasy a servrov. Zisk bol u mna z povodnych oshapovanych 10Mbps na max 50Mbps ... co ako pocitate na 4k nestaci (podla codecu a bitrate). Nestaci to ani pre 1080p s vyssim bitrate (a takych sources je na webshare plno).



Sumarizacia:
- ak mate dostatocne silny HW, tak to nepotrebuje tunning na urovni OS ... ak mate slaby HW, tak cely tento clanok ani netreba citat, lebo vam zostane iba 720 source.
- ak mate silnu linku, tak to neznamena, ze Vas neobmedzia (ISP cez HTTP vidia uplne vsetko) ... a chapem, ze si chrania kolabovane siete (ich investicny rozvoj nestiha narast trafficu na nete).
- ak pouzijete VPN, tak Vas provider vidi stale od kade tahate (IP) a vie si spocitat, kolko tahate, takze ste opat doma
- Proxy by bola cesta - Vas provider bude v prncipe "slepy" (nenosim uz dlho ruzove okuliare, budu si vediet zratat, ze vela dat tahate). Otestujem, dam vediet.

Ziadna VPN Free, vam neurobi zazrak = logicky, vam ponuknu premiove servre, az po zaplateni = vyssi datovy tok.

blizsie v teme na sekani obrazu
SynoForum.com - nezavisle NAS forum v ENG. Aktualne uz aj v CZ/SK verzii
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: VYŘEŠENÉ mikrolagy videí - S912 - od jeyare - 31.1.2018, 11:38

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)