• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oclean One - sonicky zubni kartacek
#1
Název výrobku: Oclean One Sonic Electrical Toothbrush

Výrobce: Oclean

Popis:
Zase si dovolim zacit trosicku rozvlacneji. Jsem bezmala dvouletym uzivatelem sonickeho kartacku Sonicare od Philips (konkretne model HX6930), kdy jsme meli doma dva a take UV cisticku hlavic (na tu nedam dopustit a tu rozhodne doporucuji i samostatne!).

Cas plynul a najednou jsem objevil sonicke kartacky od me oblibene znacky Xiaomi - nejprve Soocare X3. Na Soocare X3 bylo pomerne dost pozitivnich reakci a dokonce mel i vyssi kmity, nez Philips a take docela delsi vydrz. Take umel vyhodnocovat cisteni a komunikovat BT s telefonem. Vzhledem k tomu, ze jsem hracicka, tak jsem zacal uvazovat o zmene Philipse Sonicare za novy "modernejsi" (v tomto smeru mi prijde, ze Philips jede porad to same, bez nejakych vyraznejsich inovaci).

Pri dalsich patranich a porovnavani parametru jsem narazil na Oclean SE a take aktualne nejvyssi radu Oclean One, ktery mel o dost vyssi vykon (42 tisic vs 30 tisic kmitu proti Philips), ale hlavne nekolika nasobne vyssi vydrz na baterie (60 dnu vs 12 dnu), nicmene co me opravdu dostalo je plna moznost programovani. U Philips clovek ma par modu, ktere nemuze nijak kombinovat. Tzn. kdyz zvolim cisteni, tak jede cisteni 4x 30 sekund a nic navic, stejne tak whitening nebo treba masaz. U Oclean One jsou prednastavene programy, ale hlavne moznost plneho definovani vlastnich programu (celkem az nejakych 72 kombinaci, vcetne programovani casu). Muzu si tedy nastavit libovolne treba Whitening silu 3, 30 sekund na predni stranu hornich zubu, nasledne treba 20 sekund cisteni sily 4 na zadni stranu hornich zubu, to same treba zopakovat dole a jeste mezitim pridat po 10 sekundach masaze. Doslova vsechno je plne programovatelne pres mobil, samozrejme si clovek muze tyto sve programy ulozit a nasledne pouzivat v kartacku. Tresnickou na dortu je, ze pri prepnuti programu (respektive dojeti casovace jednotliveho kroku programu) muze byt clovek upozornen nejenom vibraci (tak jak je to u Philipse), ale take hlasem, kdy hlas anglicky rekne treba "Cleaning Level 3". Clovek tak ma nejenom informaci o tom, ze se meni krok programu, ale zaroven i vi, na co presne. Tyto hlasky jsou take plne definovatelne, respektive clovek si muze nahrat vlastni.

Co se tyce cisteni, tak pochopitelne vyssi vykon je znat. Pro toho, kdo nema zadnou zkusenost se sonickymi kartacky je pochopitelne vhodne zacinat na "levelu 1" 40. Kdo ma zkusenost, tak urcite potvrdi, ze vysledek cisteni je rapidne jiny, nez pri obycejnem cisteni zubu. Respektive zuby jde urcite podobne vycistit i klasicky manualne, ovsem tak za nejakych 15-20 minut cisteni. Coz ja osobne tolik casu venovat zubum kazdy den nehodlam a proto radeji prenechavam praci strojum.

Dalsi vyhodou spatruji v levnejsich nahradnich hlavicich, protoze Philips nevi, co by si rekl. Na druhou stranu musim rici, ze treba jejich UV cisticku jiny vyrobce nenabizi (respektive o ni nevim) a budu ji pouzivat s hlavicemi z Oclean (bude nutna lehka uprava drzaku dole, protoze Oclean ma asi dvojnasobne velky trn, nez Philips).

Nakonec jeste musim zminit, ze kartacek ma upgradovatelny FW a je videt, ze se na nem porad pracuje, protoze vychazeji nove a nove verze. O tomto si Philips muze nechat jen zdat. V baleni je i cestovni pouzdro a magneticka nabijecka s USB koncovkou (coz stejne pri dane vydrzi moc casto clovek nevyuzije). V aplikaci je samozrejme videt i zbyvajici kapacita a aplikace take sleduje techniku cisteni a dela kazdy den reporty.

Pokud to shrnu, tak zatim jsem spokojen a tento kousek opravdu doporucuji. Ve vsech srovnanich na netu, co jsem nasel jej porovnavali s nejvyssi radou Philips Sonicare, konkretne radou 9xxx, ktery i presto zvalcoval. Samozrejme nejenom vykonem a moznostmi, ale take cenou, kdy Philips se "neboji" rict o castku prevysujici 8 tisic. A to nemluve o tom, ze Philips vubec nema vyresene zadne drzaky na stenu, takze kdyz si vycistite zuby a odlozite kartacek, tak z nej odtece voda dolu primo pod nej (nemusim dodavat, jak to vypada po par mesicich pokud mate tvrdou vodu). Oclean ma opravdu hezke designove drzaky, ktere se mohou nalepit treba na stenu (viz. ma posledni fotka).


Foto produktu:
                           

Cena: Gearbest - 70.99 USD; AliExpress - 63.36 USD

Kde zakoupit:
[Obrázek: gearbest-logo.jpg] -  [Obrázek: aliexpress-logo.png]
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Oclean One - sonicky zubni kartacek - od S474N - 30.3.2018, 13:41

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)