• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTPi - stavba multifunkčního zařízení
#11
Tak po HW stránce hlásím hotovo. Ke konci jsem se musel vypořádat se dvěma problémy a to přebytek konektorů vs žádné místo k jejich umístnění. A druhý příliš mnoho topících komponentů v malém case = vysoká teplota raspberry (bez zátěže 65°C). Takže první jsem pořešil jakousi nadstavbovou, kde se umístnil zbytek konektorů. Druhý problém jsem pořešil přidáním aktivního chlazení v podobě 120 mm PC ventilátoru, lineárně řízeného podle teploty raspberry. Navíc vznikl problém po vzhledové stránce, kde vznikla taková nevzhledná krabice v zadní části case. Navíc již potřebný ventilátor taky nevešel pod víko case, takže musel ven. Vše jsem tedy ještě dodatečně musel nějak sladit a vzniklo tohle. Komplet foto tady
Po SW stránce je vše na 80% funkční. Záměr je, aby se dalo vše důležité nastavit jen pomocí menu na displeji. Tady je ještě spousta práce. Zatím jde nastavit intenzita svitu a barva LED tlačítka. A ještě jeho frekvence stmívání. Neuživatelská stránka SW je kompletně funkční. Měří se pět teplot, které se vypisují na display. Ventilátor se řídí podle teploty chladiče raspberry, určeného pro přehrávání. HTPi lze zapnout nebo vypnout tlačítkem na case, nebo pomocí DO TV. Pomocí DO jde zapnout s požadavkem na připojení externího uložiště, nebo bez síťových disků. Pak jde rebootovat nebo vypnout. Podsvit displejů je řízený podle intenzity okolního osvětlení, aby v noci jejich svit nerušil. V plánu je ještě ovládat svit LED pro vizualizaci teploty podle intenzity osvětlení. Možnost pomocí DO vypnout/zapnout zdroj pro LED ambilight. No a pak mě ještě něco napadne.
[Obrázek: IMG_20180504_134131.md.jpg]
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: HTPi - stavba multifunkčního zařízení - od cuore - 06.5.2018, 12:36

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)