• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapování tlačítek DO - tipy a triky
Oblíbené

přiznám se, že funkci Oblíbené používám nejčastěji jen jedním, a to specifickým způsobem. To když si chci odchytit adresu nějakého vstupního bodu v nějakém seznamu Kodi a pak ho použít např. ve skinu, jiném addon apod.

Jak se ale ukazuje, jiní uživatelé to vidí jinak, a u nich je použití této funkce poměrně časté. Však také, ale jen na některých isntalacích, jsou i u nás Oblíbené sdílené (typicky obývák, ložnice, kuchyně). A tak mě ani moc nepřekvapilo, když se objevil názor, že když už je možné mít jednoduchý a rychlý spol.ečným přístup ke sdíleným Oblíbeným z různých Kodi, bylo by dobré mít možnost se v každém Kodi do Oblíbených dostat odkudkoliv, bez nutnosti se vždy vrátit na Home stránku a tam si na položku oblíbených v menu "dojet".

U nás doma jsem pro přechod na Oblíbené použil jednu z posledních volných voleb na DO, dlouhý stisk tlačítka PLAY:
 
Kód:
<play_pause mod="longpress">ActivateWindow(favourites)</play_pause>

Volba otevře dialogové okno, takže neporuší kontext toho, co jsme prováděli před tím a po výběru a skončení přehrávání se do něj i vrátíme.
   
Tato možnost mi zároveň ulehčila rozhodování, zda přijmout nové řešení zobrazení Oblíbených v Estuary Kodi 20. Původně jsem se chtěl vrátit právě k dialogovému oknu z předchozích verzí, ale takhle jsme nový způsob ve svém modifikaci skinu ponechal. Uživatel tak má dvě možnosti. Buď použít volbu přes Home stránku a jeho menu, kde má jak widgety, tak zcela standardní okno s možností dalších voleb - typu zobrazení, řazení položek, filtr, ... Nebo použije rychlou volbu přes tlačítko DO a tam se mu zobrazí původní dialogové okno.

Jsem překvapen, jak dobře uživetelé tuto možnost rychlé volby přivítali. Je to asi tím že oni, na rozdíl ode mne, Oblíbené používají skutečně hodně často.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Mapování tlačítek DO - tipy a triky - od JiRo - 21.1.2023, 12:56

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)