• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problém se zasekáváním obrazu při audio passtrough ON
#1
Jako zobrazovadlo používám 4K LG TV, připojenou HDMI kabelem na 60 Hz. Zvuk jde do TV také tímto kabelem a potom dál přes HDMI ARC do LG sound systému.

Když používám KODI na PC postaveném s grafikou Radeon R9 290x, tak jsem žádné problémy nepozoroval - tedy samozřejmě mimo toho, že daný systém z principu nedokáže dekodovat 4K video v H265. GPU to prostě neumí, CPU nezvládne výkonově.
Vyměnil jsem celý HW za systém postavený na Nvidii 1080 Ti. A zjistil jsem, že se obraz - i bežný fullHD či 720p každých cca 7-10 sec zasekne a znovu rozeběhne.
Zkoušel jsem spoustu různých navodů z netu, ale nic výrazně nepomohlo (různé cache, video buffery, video sync atd).
nakonec jsem začal experimentovat s nastavením různých voleb audio/video.

Vypadá to, že pokud vypnu v systémovém nastavení KODI audio passtrough skrz HDMI do TV, tak sekání obrazu zmizí (samozřejmě se to objevuje pouze v KODI).
Samozřejmě že TV je kompatibilní s AC3 i TrueHD, které jsou zapnuté ve volbách. Ale to, zda se video seká není závislé na tom, zda v aktuálním videu je dané audio použité. Dělá to i při bežném mp3 zvuku.

Rád bych to vyřešil, přeci jen to považuju za dobré, když už to ten HW umí, aby se to používalo.
Věděl by někdo radu co s tím?
Díky
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Problém se zasekáváním obrazu při audio passtrough ON - od Ari37 - 15.7.2018, 23:08

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)