• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 2.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi
#11
Je to tak jednoduche, az trivialni. 
Presto mi to NEJDE  10
Mam tu tv LG a potreboval bych si pro Malinu 3 premapovat jedno tlacitko dalkoveho ovladace od tv na Kontextove menu. 

Sel jsem po čuchu:
Doplnek Spustit/edit/global/navigation/Context Menu -c (bylo puvodne). 
Tak pismeno c na dalkači fakt nemam, tak jsem zkusil dlouze podrzet Enter. 
Po ulozeni mi ale nefungoval normalni enter pro vyber nabidky, tak jsem sel zpatky a Enter namapoval znovu. Vedle se ukazalo "11"
Jenomze Kontextove menu ma taky 11 - po ulozeni namapovani Enteru samozrejme nefunkcni. 

Zkousim namapovat jakekoliv jine tlacitko misto 11kyna kontextovem menu. 
Ani za boha to nechce vzit zhola nic. 
Bud tv napise, ze tato funkce neni momentalne dostupna, nebo se nedeje vubec nic (stale je tam ta 11). 
Zkousel jsem tlacitka cervene, zelene, zlute, modre, quide, q.menu, info, subtitle, dokonce uz i "1"ku. 

Obrazkovy navod pro blbe - tedy pro mne ...je fajn, ale koncim velice brzy. Na uvedene ceste je videos/videos a to ja tam uz proste nemam. Zrejme byl doplnek "aktualizovan" a zmenen. 
Takze misto druheho videos tam mam zase Navigation/Context Menu - ..... Tedy tentokrat i s tou pomlckou bez dalsiho zapisu. 
I kdyz to zkusim mapovat tady, tak proste NEJDE NEJDE NEJDE A NEJDE. 
Tedy pouze pro upresneni na polozce dam enter/edit key/drzim cervene tlacitko jak hluuuupy a NIC. 

TAK JSEM DEBIL?

Odhadoval bych ze pes bude zakopan uplne na jinem konci veskereho nastaveni. 
Prosil bych o radu, pripadne o aktualizovany obrazkovy navod pro blbe  1
Pokud by uz byl tvoren novy obrazkovy navod, myslim ze prave Kontextove menu je to prave tlacitko na ukazky, protoze prave toto na ovladacich neni.
Predem dekuji.

EDIT: tajne doufam, ze toto nema nic spolecneho s HDMI CEC - protoze dnes jsem vlezl poprve v zivote do Vstupnich zarizeni/Periferie, prisahal bych ze jsem tam nic nemenil, kdyz jsem vylezal tak se to ulozilo (samo) a pak mi nejel ani dalkovy ovladac, ani remote na iPadu. Parkrat jsem neco zkousel a nakonec jsem si rikal, ze rychlejsi to bude, kdyz celou kartu do RPi udelam od piky znova. Uz to mam tedy hotove, chybi mi jen to kontextove menu (a do hdmi cec pokud mozno VUBEC nelezu).
Ono totiz RPi je jedine zarizeni, u ktereho mi pri startu Kodi vpravo dole vykakuji dve okna: "Pulse-eight CEC adapter - pripojuji k nemu, a po chvili druhe okno - to same ale uz Pripojeno.

Jeste bych snad dodal, ze na SonyTV s androidem jsem toto tlacitko taky musel mapovat - to ale bylo jeste na Kodi 15.2 - cervene tlacitko na prvni pokus klapnul. Nove Kodi pro android uz to ani nepotrebovalo - funguje to na dlouhy stisk Enteru.
To jen že SNAD uplny debil nejsem.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - od ClonyXXL - 04.4.2016, 13:15

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)