• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XBian
#8
@listener - Tak to se musím čtenářům omluvit za selhávající paměť, vždyť jsem na vývoj upozornil v samostatném tématu LibreELEC.
Zavadějící výroky tedy proškrtám 42


*** XBian 32bit Kodi Matrix 19.4 na Raspberry Pi Zero W ***

Přeci jen jsem neodolal potrápit vlastní nervy a trpělivost. Jedna z variant instalačního souboru XBian
je určena i pro nejslabší Zero/w. To má vlastní odběr asi 1.5W, takže pro nepřetržitý provoz lákavé.
Zvuková karta USB, kterou používám má odběr 0.5W. Výstup HDMI pro svůj stereo receiver nemohu použít.

Verze XBian je nadepsána jednoduše Raspberry Pi
. . . Latest Raspberry Pi version
https://xbian.org/getxbian/

Pro konfiguraci jsem připojil i USB HUB a klávesnici. Nebudu to natahovat, začátek byl opravdu pomalý a po konfiguracích a stažení updatů pomocí Kodi XBian-Config (odlišujme, je i konfigurace systému dostupná po sudo xbian-config) začal být systém ještě línější, 3 minuty start (stáhlo se i a spouštělo animované video Matrix!?), 2 minuty do Koďi XBian-Config, používání rychlejší ale přesto skličující. (Navíc se po asi třetím restartu staly instalované repozitáře nedostupné, přestože síť fungovala.)
Instalaci XBian jsem pro RPi0 zopakoval.
Instaloval jediný doplněk ČRo pro stanice a hlavně archív podcastů - tento doplněk se vybavuje pomalu.
Vytvořil jsem do knihovny playlist audio z uložených souborů - daleko rychlejší používání.

Nebudu to dál trápit. Na jednojádrovém Zero to nějak funguje, ale.....
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
XBian - od ros - 16.4.2016, 18:00
RE: XBian - od Lucky005 - 17.4.2016, 9:20
RE: XBian - od ros - 17.4.2016, 9:37
RE: XBian - od PetrM - 28.5.2016, 18:41
RE: XBian - od ros - 28.5.2016, 20:06
RE: XBian - od meda - 04.10.2022, 19:27
RE: XBian - od listener - 05.10.2022, 7:08
RE: XBian - od meda - 05.10.2022, 10:17

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)