• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAT>IP - Připojení DVB tuneru k Tvheadend přes LAN
#12
@marhycz Tak jsem se i já, po létech existence tohoto postu, pustil do otestování minisatip a můžu potvrdit, že je to celkem hračka, hlavně díky Tvému jednoduchému a skvělému (jako vždy) návodu. Velké díky.

Použil jsem šuplíkové RPi2 s Raspbian 10, na kterém jsem nedávno testoval dedikovaný Tvheadend sever. Ze šuplíku je i USB přijímač DVB-T/T2/C AverMedia TD310, který se mi v LibreELEC, kde provozuji na hlavním obývákovém HTPC i Tvheadend server, nepodařilo zprovoznit (pravda, moc jsem se o to nesnažil, používám UPC DVB-T kanály dostupné v jejich síti a letité, ale stále fungující dva double DVB-T přijímače, takže jsme ho vlastně ani nikdy nepotřeboval). V Raspbianu ale stačilo prosté nakopírování fw. Pak už jen překlad minisatip, restart systému a po ručním spuštění minisatpip se mi v Tvheadend serveru objevily dva přijímače. Vytvořil jsme si pro ně postupně dvě extra sítě, a postupně pro jednu i druhou pustil scan a namapoval s Merge same name. Službám přijímaným přes minisatip jsem dal vyšší prioritu, aby šly na řadu jako první. Vše proběhlo bez problémů a s očekávanými výsledky. Přepínání kanálů je bezproblémové, a to i při přechodu na službu s nižší prioritou, když už zdroj s vyšší prioritou nemá volný přijímač.

Vyzkoušel jsem postupně jak UPC DVB-T, tak DVB-C. U DVB-C free kanály šlapaly bez problémů, podobně to dopadlo i u DVB-T, jen s jedním rozdílem. U kanálů z DVB-T vidím v Kodi Stav zařízení jak BAD a Kvalita signálu a SNR je =0. Signál i SNR je rovno 0 i na webovém rozhraní minisatip.
       
Nejsem si jist, jestli někde nedělám chybu a budu nejspíše muset detailně projít parametry spuštění minisatip. Na první pohled tam nějaké možnosti vidět jsou, ale nechci laborovat, pokud by někdo rovnou věděl, jak do příslušných veličin dostat správné hodnoty. Poradí někdo, kdo má zkušenosti?
[EDIT] Po několika dalších restartech a vyzkoušení různých kombinací jsem se dostal do situace, kdy většinou minisatip najede dobře, Stav zařízení je GOOD a hodnoty Kvalita signálu a SNR jsou > 0. A i když nedosahují hodnot, jako Tvheadend spuštěný na stejném stroji, zdá se, že se funkce aplikace "stabilizovala". Sice bez zjevného důvodu, ale to už asi řešit nebudu. Sice čas od času k popisované situaci dojde, ale další restart ji napraví.
   
Zprvu jsem měl podezření na současně instalovaný Tvheadend (který jsem sice před startem minisatip vždy zastavil), ale ani to se neukázalo jako jasná příčina. Ani postupné změny UDP a TCP nebo spuštění na pozadí či popředí nebo s default portem 554 nebo s explicitně zadaným portem. Teď ještě zkusím jaký vliv na dlouhodobou stabilitu má provoz přes UDP a TCP (@marhycz psal o občasné nestabilitě UDP, tak to chci vyzkoušet).[/EDIT]

Jinak, teď mě čeká test příjmu DVB-T2, ale to si nechám až do cílové destinace. Celé jsem to absolvoval na žádost kamaráda, který chce RPi2 s minisatip umístit na půdu, odkud pak dolů potáhne už jen Ethernet. Chvíli jsem přemýšlel, že na to použiji nějaké light Linux distro, ale myslím, že Raspbian, na kterém to doma testuji, zajistí odpovídající prostředí také. Požadovaný výkon CPU je minimální a plánované čtyři přijímače by USB i Ethernet rozhraní měly snad také zvládnout.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: SAT>IP - Připojení DVB tuneru k Tvheadend přes LAN - od JiRo - 23.8.2020, 12:43

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)