• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAT>IP - Připojení DVB tuneru k Tvheadend přes LAN
#14
Tak přidám několik dalších postřehů a zkušeností z používání minisatip:
  • nepodařilo se mi zajistit spolehlivou funkci zpracování informací o stavu zařízení,  kvalitě signálu a SNR. Někdy se to chytne a pak na webovém rozhraní, v Tvheadend i Kodi ty údaje vidím, jindy ne. Zkoušel jsme různé kombinace parametrů a způsobu spuštění, ale žádnou jednoznačnou závislost jsem neobjevil. Tak to snad zbývá už jen github a nahlásit to autorovi jako zjištěné issue. Nicméně není to kritické a na vlastní funkci to vliv nemá.
  • vytvořil jsme v raspbian systemd službu, kterou minisatip spouštím. Dlouho se mi nedařilo ji spustit, až jsem si uvědomil, že minisatip musím v parametru pro definici service spouštět s parametrem -f (tedy na popředí). Po testování, kdy jsem ji naopak spouště bez parametru -f, mi to chvilku trvalo, než jsme  si to uvědomil.
  • zajímavý poznatek, pokud spustím přehrávání v Kodi (a vybere se služba přijímaná přes minisatip) a já aplikaci minisatip shodím, Tvheadend přepne na další službu v pořadí téměř bez znatelného přerušení přehrávání. Pokud pak minisatip znova spustím, k automatickému přepnutí zpět samozřejmě nedojde (tohle Tvheadend neumí). Stačí ale v Tvheadend GUI přes Status > Conenctions příslušné connection shodit a po jeho téměř okamžitém obnovení se Tvheadend plynule vrátí ke službě přijímaní přes minisatip (pokud tedy má vyšší prioritu).
  • tohle ale nefunguje v případě, pokud dojde k přerušení spojení (vytáhnutý kabel ethernetu) nebo k vypnutí napájení RPi. Plánuji na Rpi převést všechny přijímače, které mám teď připojené přímo na USB Tvheadend serveru (celkem další 4) a budu si s tím chvilku hrát, abych zjistil, jak se to celé bude chovat v těchto přechodných stavech. Rád bych to předal kamarádovi odladěné s popisem toho, jak se to v takových případech chová. Zmíním se o tom pak i tady...
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: SAT>IP - Připojení DVB tuneru k Tvheadend přes LAN - od JiRo - 27.8.2020, 22:59

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)