• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi + NAS - 4K přehrávání
#1
Video 
Zdravím všechny KODI nadšence a přeji krásné prožití vánočních svátků. Mám v zásadě docela jednoduchý dotaz, který bych rád trochu více rozvedl.

Hledám řešení, které mi umožní přehrávat 4K filmy a videa jak streamovaně ze Stream cinema, tak i z mé vlastní knihovny. Nejlépe mi vychází řešení VERO 4K+ a k tomu nějaký NAS. Co mi právě není jasné je, jestli potřebuju NAS, který bude výkonný, aby zvládal přehrávat 4K H.265 soubory z jeho disku přes VERO a nebo NAS jako takový nemusí být výkonný a stačí mi nějaký základní jako třeba Synology DS119j? Jestli to správně chápu, tak pokud budu mít NAS připojený do VERA přes lan, tak NAS bude závislý pouze na rychlosti čtení z disku a ten proces přehrání video souboru bude stát pouze na VERU?

To je hlavní problém, který teď řeším. Pokud je to tak, jak si myslim, vychází mi tato kombinace HW asi jako nejlepší, protože android nepotřebuji, naopak chci co jen KODI, které bude co nejpotimalizovanější s nejrychlejším GUI. Zároveň do toho nechci nasypat nějakou vysokou částku.

Zatím asi rok a půl používám OSMC na malině, takže s tím, ještě nemám takové zkušenosti, pokud někoho napadá lepší řešení, rád si nechám poradit. Četl jsem, že některé NASy umí přímo KODI interně, ale rád bych se vyvaroval tomu, aby pak byl problém s přehráváním vyšších kvalit nebo nějaké problémy s KODI jako takovým. A zároveň nechci kupovat NAS za 15k. Byl bych rád, kdybych se vešel do těch cca 6-7 tisíc za celé řešení (cenu HDD nepočítám, ten mám).

+ Trochu offtopic: Budu zároveň řešit i nějaké audio k TV. Mělo by promárně sloužit pro kvalitní zvuk u filmů a seriálů, ale třeba i na nějaký ten občasný poslech hudby. Repro z TV je prostě bída. Rád bych něco, co nebude zabírat moc místa (domácí kino nepřichází v úvahu). Tím pádem my nejlíp vychází nějaký soundbar (mám Samsung TV, takže asi Samsung?) nebo nějaké levnější aktivní monitory. Budget je do 5-6k, ale nejsem žádný audiofil, na zvuk úplně náročný nejsem, takže pokud bude něco levnějšího s dobrým poměrem cena/kvalita nebráním se tomu. Opět prosím o doporučení.

Mockrát děkuji za rady a přeju příjemné vánoční svátky.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od mhonzal - 25.12.2018, 20:43
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od Azazael - 26.12.2018, 0:15
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od Azazael - 26.12.2018, 21:21
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od Azazael - 28.12.2018, 1:26
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od Azazael - 29.12.2018, 18:19

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)