• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi + NAS - 4K přehrávání
#3
(26.12.2018, 0:15)Azazael Napsal(a): Ja sa tiež rozhodujem medzi zyxel nsa326 a synology ds218play... tú ti väčšina ľudí odporučí, ja tiež. Ale zvazujem zyxel, nakoľko jeden mám 6 rokov, používam len zdielanie v sieti medzi zariadeniami, prehrávanie multimédií, backup a sync medzi zariadeniami. Sťahovanie torentov a pristup z internetu. Na toto vsetko postačuje. Za cenu pod 100€. Má málo aplikácií ako owncloud, pyload, transmission, a este ktomu old verzie. Naproti tomu ma synology dlhoročnú podporu a aktualizácie, ako jabĺčko. Ak by si chcel používať rôzne ďalšie aplikácie tak urcite synology. Vykonom su si podobné, zyxel o nieco slabší, zápis cca 98vs114. Ciste na filmy a torenty stačí v pohode zyxel. Synology play ma aj realtime enkodovanie videa ale to nepotrebujem, vsetky zariadenia v sieti v pohode prehraju obsah aj bez toho. Jednu vec som sa zatial nedozvedel, že čo zvládne súčasne tá ds218play, napríklad nextcloud, 2x streaming videa z väčším dátovým tokom, stahovanie torentov a backup súčasne alebo uz sa zadycha? Nakoľko ten hw sa mi moc výkonný nezdá.

Ahoj Azazael, 

Takže jestli to správně chápu, tak pokud chci nas pouze a jen jako síťové úložiště pro mou knihovnu filmů a seriálů, nepotřebuju výkonnější nas jako třeba ten synology ds218play, ale stačil by mi ten úplně zakladni model jako třeba ten synology ds119j nebo zyxel co jsi psal ty? Nechce se mi dávat 6k za ten ds218play, pokud jeho potenciál nevyužiju. Chápu teda správně, ze pokud bude nas využíván jen jako síťový disk, ze kterého budu soubory přehrávat na veru, ten nas jako takový být výkonný nemusí a záleží jen na rychlosti čtení? To je to co mi není jasné. Nebo jestli potrebuju výkonný nás, protože i on ty soubory musí nějak procesovat. Jsem laik, tohle úplně nechápu. Díky moc.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od mhonzal - 25.12.2018, 20:43
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od Azazael - 26.12.2018, 0:15
RE: Kodi + NAS - 4K přehrávání - od mhonzal - 26.12.2018, 17:00
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od Azazael - 26.12.2018, 21:21
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od Azazael - 28.12.2018, 1:26
Kodi + NAS - 4K přehrávání - od Azazael - 29.12.2018, 18:19

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)