• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fedora, funkční DVB-T karta, kde se v Kodi skenují kanály?
#1
Linux používám jako jediný OS již téměř patnáct let. Nemám Tv, ale jen DVB-T kartu v PC. Jako ideální multimediální sw, vč. sledování televize  byl až doposud Kaffeine. Na notebooku jsem teď s menšími komplikacemi rozchodil i s Tv kanály s jinou Tv kartou pro účel testování Kodi (případně jiného sw na sledování Tv).
Taky na sebe musím napráskat, že s angličtinou na tom nejsem, coby geront (škola=ruština), úplně nejlíp.

Kaffeine se totiž dál nevyvíjí (co horšího - nikdo ani neudržuje při umírání), začínají s ním být uživatelsky nezanedbatelné problémy a tak hledám náhradu.

A tak jsem nainstaloval krom jiného i Kodi. Vše jsem pěkně popořádku začal nastavovat, ale skončil jsem u "Správce kanálů" a "Vyhledat kanály". Ty jsou jaksi bez jakýchkoli možností a na podněty (klik myší a tak) nikterak nereagují.


Zkoušel jsem i v úvodu doporučené https://kodi.wiki/view/PVR , ale tam něco takového vůbec neznají, o "živém vysílání" jen nějaká nedůležitá obecná slova, spíš mi přijde, že se tomu vlastně vyhýbají a dál se věnují něčemu okrajovému. Mechanismus scanu kanálů lautr vůbec nezmiňují. Jestli nejsem slepec.

Zdůrazňuju, že karta naprosto normálně v Kaffeine léta (dýl než Linux u mě) bez sebemenších problémů funguje stejně jako v tento okamžik. Při upgrade nebo instalaci čistého systému jsem Kaffeine-u rozjel scan kanálů a za dvě minuty televize jela jako vždycky. Karta žádný ovladač nepotřebuje, ten je v jádře (akorát té kartě v NB jsem musel dodat firmware, ale jináč taky naprosto skvěle funguje). Kodi v NB se chová úplně stejně - "Vyhledávání kanálů" zkrátka nefunguje.

Otázka tedy zní - jak Kodi přiměju, aby vzal na vědomí existenci funkční DVB-T karty (co nevidět nutno obstarat už DVB-T2) a spustil scan kanálů MUX, v našem případě Praha?

Pod-otázka : zda jdou v Kodi předefinovat hot klávesy/kláv.zkratky tak, jak je v linuxovém prostředí/software naprosto nativní a jak jsme po léta zvyklí? (F11=fullscreen, šipky nahoru/dolů=hlasitost, O=OSD, R=nahrávání, atd,atd)


Ď
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Fedora, funkční DVB-T karta, kde se v Kodi skenují kanály? - od Pepep - 04.1.2019, 17:02

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)