• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oživit "mrtvý" Android Box (S912)
#1
Ahoj, na netu je spousta diskuzí, jak oživit mrtvý box, ale mě nic nezabíralo. Nakonec se to povedlo a box žije:) Takže kdyby měl někdo stejný problém, mohlo by to pomoct. Mám MXIII-G II (S912, 2GB/32GB). Tak co se vlastně s boxem stalo. Normálně fungoval. Jenže po vypnutí a zapnutí zůstal viset na boot logu - modrý nápis 4K. Zkusil jsem Burn tool a přes usb nahrát fw. Zkoušel jsem několik verzí, měnit postupy připojování kabelů, mačkání resetu atd. Vždycky to skončilo na 7% a chybě formátování. Nezabíral ani boot z SD karty vytvořené Etcherem atp. Nakonec jsem byl ve stavu, kdy z HDMI jezl jen "NO SIGNAL". Při nějakém bootu se dokonce opět objevilo logo Androidu. Bylo ale hnusný, černobílý a hlavně byl box zase zaseklý. Už jsem ho chtěl vyhodit. naštěstí jsem to neudělal a po nějaké době jsem ho začal zase oživovat. Verdikt byl takový, že asi opravdu odešla interní pamět. Abych mohl bootovat z karty, musel jsem udělat následující:

1. Pomocí Etcheru "vypálit" coreelec img soubor na SD kartu

2. Na takto připravenou kartu pustit linuxový dd:

sudo dd if=aml_sdc_burn.UBOOT of=/dev/sdX bs=1 count=442
sudo dd
if=aml_sdc_burn.UBOOT of=/dev/sdX seek=1 skip=1 bs=512

Kde /dev/sdX musíte změnit podle názvu zařízení vaší karty. aml_sdc_burn.UBOOT je zde.

To je celý, box ožil a vesele bootuje z SD karty:)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Jak oživit "mrtvý" Android Box (S912) - od davepee - 09.1.2019, 10:20

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)