• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vyber idealniho domaci servriku pro 24/7/365
#1
Dovolim si otevrit tema venujici se vyberu vhodneho serveriku, ktery ma fungovat v domacnosti nonstop.

Idelanim vyuzitim by byla zrejme nejaka linuxova distribuce s moznosti virtualizace (zrejme Docker, ci je neco univerzalnejsiho/lepsiho?).

Primarne na sjednoceni vsech ruzne "postrkanych" RPi a dalsich hracek, na kterych bezi vzdycky X serveru. Napriklad na jednom RPi mi bezi UniFi Controller, NodeRED, MQTT broker, PLCcomS, HomeBridge, Oscam, InfluxDB, Grafana a kdovi co jeste a ja se jen desim, az mi zhavaruje karta a spadne mi tak X veci, ktere uz asi nikdy ani nerozchodim.

Predpokladal jsem, ze bych migroval vse na Omnii do LXC, ale zase si rikam, ze tech veci, co cloveku bezi jinde je tolik (napriklad TVheadend, Torrent, JDownloader,...), ze nechci primarni router "zdrzovat" od jeho prace. Navic si pohravam s myslenkou, ze k DVB-T do TVheadend bych pridal i DVB-T2 a mozna i DVB-S2.

Premyslim, jestli to vyresit vse nejakou dedikovanou masinou s rozumnou spotrebou, pripadne jestli neupgradovat na nejaky novejsi NAS, ktery by uz taky mohl mit vice vykonu a vyresenou virtualizaci. Jsem rozpolcen.

No a tady prichazite na radu vy, panove a damy 40 49 Klidne se rozepiste, jak to mate nebo jak byste to sami chteli a zkusme vzdycky nadhodit i nejakou cenu, at je lepsi predstava.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Vyber idealniho domaci servriku pro 24/7/365 - od S474N - 30.4.2019, 18:39

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)