• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Máte doma robotický vysavač - zkušenosti, rady, doporučení ?
#1
Question 
Mám malé dilema ... již nějaký ten pátek (rok) mne provází hříšná myšlenka na pořízení robotického vysávajícího pomocníka. Otálím s nákupem, jsme "kobercová" domácnost s chlupatým psím kamarádem (malým) a  "ukecaným" papouškem (relativně velkým), tyto prvky v čele se sacím "talířkem" s kartáčkem který to má vše ošéfovat, mi dohromady moc nepasují.
V poslední době a po přečtení "tuny" recenzí na ten či onen stroj jsem nabyl dojmu (možná zkresleného), že nastal čas k nějakému tomu nákupu .....
Neočekávám špičkový úklid, na to máme "velký", silný vysavač, po robotovi bych chtěl 2x denně (ráno, odpoledne) v době naší nepřítomnosti, projet nejfrekventovanější místnosti (cca 100m2) a vyluxovat po zvířecích spolubydlících (nějaký ten chlup, smítko, pírko) .
Koberce jsou z cca 50% zátěžové a z 50% klasické s krátkým vlasem (žádný Shaggy) a jsou všechny čistě černé (tedy jednobarevné, bez vzoru) - nevím zda nebude barva problém. Nikde nejsou prahy, vše je čistě průchozí bez překážek, veškeré dveře jsou zašupovací.
Zvířecí obyvatelé jsou velmi socializovaní, tudíž se nikde nevyskytují žádné suché/mokré exkrementy a na zemi nejsou ani zbytky jídel či jiný nepořádek, jedná se pouze o chlupy a pírka (v době línání). Pouze papoušek má svůj strom kde "bydlí" mimo voliéru, pod ním samozřejmě bude ohlodaná kůra či nějaká ta hračka, na jídlo si dojde do voliéry.
U robota odpadá díky kobercům mopovací část, tu opravdu nepotřebuji ... Schody tam kde se bude vysávat nehrozí ...

Můj několikaměsíční tip je toto:

Xiaomi Mi Robot Vacuum
[Obrázek: xiaomi-mi-robot-vacuum.jpg]

Pominuli Heuréku, vychází mi Mi Robot v rovnici cena/výkon opravdu nejlépe a dle mraku recenzí také. Koberec by vysavač měl zvládnout, ale o tom nikde moc informací není až na pár vyjímek  ...
Ano, mohu zakoupit a vrátit do 14 dnů, není to však zrovna můj styl a nedělám to rád. Je mi daleko bližší metoda sběru informací a po té (téměř) jistý, nerizikový nákup produktu i když pravda pozdější.

Pokud má někdo zkušenosti se smart vysáváním přímo z terénu a takříkajíc "live", budu velmi rád pokud se zde podělí a usnadní mi tak mou, jako obvykle zapeklitou volbu nákupu ....Děkuji všem  4

Omlouvám se za OT téma
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Máte doma robotický vysavač - zkušenosti, rady, doporučení ? - od Rossi D - 05.7.2019, 10:55

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)