• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak bojujete s bolestí v zápěstí? OT
#1
Question 
Opět se mi tento týden přihlásila silná bolest v zápěstí, prošel jsem (stejně jako pokaždé) všechny možné odkazy směřující k tomuto problému a stejně jako před tím narážím na rozporuplné návody, zkušenosti, léčby, prevence - avšak konkrétní a hromadně úspěšný návod pro předcházení těmto problémům není - každý jsme prostě originál.
Ano, návštěva lékaře a případná operace je jasným řešením, ano odkládáním zákroku se vše jen zhoršuje a ano později ani onen razantnější zákrok nemusí pomoci - to vím ! Zatím však (minimálně tento rok) na několikatýdenní "oddych" nemám prostě čas - musím to ještě pár měsíců vydržet ... přes to vlak nejede ....
Problém se u mne vyskytuje cca jednou do roka a je pravdou, že doba odeznění bolestí je dnes z cca 2 dnů již na necelém týdnu. Používám / používal jsem různé masti a ortézy, aktuálně jsem skončil na "palcovo-zápěstní" fixaci a Ibalginovém mazání - toto mi docela úspěšně pomáhá přežít karpální slasti ....
Na co se však zde chci zeptat je prevence, jistě je zde spousta lidí s podobným handicapem a nějak to řeší či to operativně již vyřešila. Zkoušel jsem různé gelové podložky pod myš, přestavěl jsem stůl pro pohodlné "rozložení" rukou při psaní, posez u stolu mám vzorový, při déletrvající práci na PC ruce procvičuji, častěji odpočívám - co ještě kromě vertikální myši na kterou bych si nezvykl (zkusil jsem to) dělat ?
Jako periferie používám výrobky od Logitechu, nízkou klávesnici K800 a myš MX Master .

Omlouvám se za toto OT, ale tak nějak jsem si občasné problémy / rozhodnutí / nákupy zvykl řešit s pomocí fóra (více lidí, více ví), někdy se to i povede a názory ostatních mne dokáží přivést ke konečnému (možná dobrému) závěru.  4

Děkuji všem za názorové přispění do tohoto vlákna !!!
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Jak bojujete s bolestí v zápěstí? OT - od Rossi D - 14.8.2019, 9:42

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)