• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rpi vs set top box? rychlost a přívětivost UI
#1
Dobrý den,

zvažuji, jestli koupit drahé Rpi4 (HW podpora HEVC která počítám že je důležitá pro příjem TV v ČR?) + TV modul DVB-T2 (rpishop.cz) a nebo set top box.
priority jsou pro mě aby se to dalo rychle ovládat, u Rpi mám obavy jak ten SW vypadá komplikovaně a zda by se podařilo rozchodit nějaké ovládání pomocí klasického ovladače. Dále píši podrobnosti..

Cenově je přívětivější vybrat si klasický set top box s podporou DVB-T2 & HEVC(H.265), než použít Rpi, které je i s modulem pro příjem DVB-T2 třeba i 3x-4x dražší.

Dále možná že, uživatelské prostředí a jednoduchost ovládání nahrává také set top boxu, před jehož koupí je možné na duck.com vyhledat obrázky jak vypadá jeho uživatelské prostředí. Možná, že i z tohoto hlediska je lepší set top box, než použít Rpi + Libre/Open ELEC a být nucen používat prostředí Kodi a TVheadend (jsou lepší alternativy?).

Rpi má ale výhodu v tom, že na tom mohou běžet i jiné věci - jde o počítač.

OTÁZKA 1: jaký HW a SW používáte, a jak hodnotíte rychlost a pohodlnost ovládání oproti set top boxu?
Mě jde hlavně o prosté sledování TV přes DVB-T2, rychlé přepínání kanálů bez prodlevy (který bývá třeba i 2 sekundy) a solidní zobrazování informací o pořadu a dalších pořadech na daném kanálu a jiných kanálech. (některé TV to mají celkem nešikovně udělané).

U mojí televize jsem našel, že má podporu Simplink, což u tohoto výrobce jak jsem se dočetl znamená že umí HDMI CEC což by teoreticky mohlo znamenat, že Rpi+Kodi+možná TVheadend půjde ovládat pomocí stávajícího TV ovladače. Otázka je jaká by byla praxe a zda by to bylo jednoduše ovladatelné.

OTÁZKA 2: Jaká je vaše zkušenost u Raspberry Pi s přepínáním programů a prací v programovém průvodci pomocí klasického TV ovladače?

Děkuji za vaše zkušenosti a omlouvám se za delší povídání ;)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Rpi vs set top box? rychlost a přívětivost UI - od postcd - 25.8.2019, 17:26

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)