• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vzdálená správa android box
#17
Nič také extra som nepísal, podľa mňa to môžem postnúť sem (dúfam renedi, že nevadí):
playman22 Napsal(a):
RenEdi Napsal(a):Ahoj 
prosím pokusím se tě ještě jednou zaprudit několika dotazy
1) ty používáš původní firmware s Androidem9? páč když jsem v něm nastavil to "Kodi" tak se mi stalo, že u některých filmů, seriálů Stream Cinema, když jsem posunul děj filmu dále, tak krabička zcela vytuhla ( černá obrazovka a start jedině odpojením napájení)
2) při zkoušení firmawarů si provedl zálohu v TWRP a k té se vracíš, nebo rovnou nahraješ nový firmware
3) na stránce https://www.h96tvbox.com/content/6-Firmware-upgrade jsou varianty pro paměni LPDDR3 a DDR3, nějak jsem nenašel kde zjistím kterou mám v krabičce, ty používáš kterou
4) když se divám klasicky na program TV a přepnu se na zdroj z HDMI, tak mi přestane fungovat CEC, respektive musím jej v nastavení telky znovu vypnout a zapnout, pak zase jede bez problémů
Takové problémy neznám s RPi2 a Libreelec, takže koketuji s myšlenkou, že se vzdám původní myšlenky mít v SmartTV pomocí této krabičky a opět v ní provozovat jen Openelec a nemuset řešit dotazy zbytku domácnosti "co s tím zase je, proč TI ta krabička zase nefunguje?"  1 5     
Chci tímto ošklivě zneužít tvých zkušeností a nepokračovat další dny stylem "pokus - omyl"
díky předem za rady

Ahoj,
1. Používam originál, ale tiež sa mi stalo pri automatickom prepínam na ďalší diel seriálu, že zrazu čiernota. Mne ale box nikdy nezamrzol, len kodi. Tak som stlačil na ovládači domček a z kodi vyšiel, killol som ho a zapol zase. Ešte som sa nemal čas tomu moc venovať, ale dávnejšie som kvôli rôznym problémom, ktoré malo kodi, používal SPMC. to uz žiaľ nie je ďalej vyvýjané a kodi dali odvtedy do použiteľného stavu. Ak ma to ale veľmi naserie a budem mať čas, poskúšam ďalšie forky kodi, čo ked tie budú lepšie.
2. Áno, keď mám nový box, vždy doň dám ako prvé TWRP a spravím kompletnú zálohu všetkých partícií na usb (nazvem ju original). Potom spravím root, odstránim všetok bloatware a aplikácie, ktoré nepotrebujem. Tym myslím, priamo instalačky zo systému, aby sa neobnovili po továrenskom nastavení. Spravím továrenské nastavenie a pozriem, či sa všetko odstránilo a či je tam len to, čo nutne potrebujem. Vypnem reklamy na androide a zablokujem aj na stránkach. Nainštalujem všetko, čo potrebujem, nastavím a zase spravím v TWRP kompletnú zálohu, ale tú nazvem ,,Moja". Takto môžem hocikedy hocičo pokaziť a mám vždy 2 zálohy, ku ktorým sa môžem vrátiť.
3. Žiaľ, v tomto ti nepomôžem, (okrem iných) mám X96 Max, nie H96. Apka Aida64 ti to nepíše, čo v krabičke máš za súčiastky?
4. Toto môže spôsobovať aj tv aj box. Priznám sa, že mi to nikdy neblblo na samsung telkách. Akú máš TV? Na LG som cec nevedel vôbec spojazdniť, lebo tam snáď nič nefungovalo tak, ako malo.

Môžeš skúsiť riešiť konkrétne problemy, vymeniť celý originál android za custom rom a keď je možnosť, tak skúsiť nie len android, ale aj AndroidTV. Možností je veľa. V každom prípade, keď sa minú možnosti ohľadne androidu, je tu aj cesta libre/core/openelec. Každému ale odporúčam to spúšťať z usb alebo sd karty, no keď si pôvodnú rom riadne zazálohuješ, tak sa fantázii medze nekladú Big Grin

To asi najdôležitejšie z tohto je to, že treba zálohovať, čo ti dosvedčí pár ľudí, ktorí si rozhasili systém a nevedeli zohnať inú romku.
Druhé dôležité je, že root som vždy robil na "čerstvé" zariadenie, čiže komplikácie som nikdy nemal. Priznám sa, že bez rootu je pre mňa používanie androidu utrpením, takže je to vždy prvá vec, ktorú robím na všetkom, čo má android. Preto som podobné problémy ani neriešil. Takže je asi potrebné spraviť najskôr továrenské nastavenie a až potom inštalovať magisk a nemal by byť problém.
V druhej téme som ti poslal linky, kde je pekný obrázkový návod ako na inštaláciu magisku, podľa nich by to malo ísť.

Edit: Keď chceš schovať root, potrebuješ magisk manager.
Ono sa to dá nainštalovať aj opačne tak, že si nainštaluješ magisk manager a ten ti stiahne instalačné súbory magisku. Líši sa to box od boxu a keďže to robím už úplne automaticky, neviem presný postup napísať. Všetko sa to ale dá vygoogliť.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
vzdálená správa android box - od RenEdi - 28.9.2019, 9:08
vzdálená správa android box - od Saros - 30.9.2019, 17:47
vzdálená správa android box - od kuko7 - 30.9.2019, 20:50
RE: vzdálená správa android box - od Lopta - 01.10.2019, 18:56
RE: vzdálená správa android box - od playman22 - 01.10.2019, 19:52

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)