• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preprojenie NAS s KODI cez router
#1
Ahojte, poprosil by som o radu, som v tomto taký ľahší amatér tak vyriešenie možno bude jednoduchšie ako ho vidím ja.
Popíšem asi najprv zariadenia ktoré mám doma s ktorými pracujem.
NAS - WD MyCloud Ex2 Ultra
Router - TP Link Archer C7
Minix Neo U9 - systém Android - používam KODI
Počítač

Pripojené to mám všetko do routeru cez kábel okrem pc.

Moja predstava je taká že aby keď si zapnem Minix a spustí sa mi Kodi ktorý je v ňom nainštalovaný prehrali sa mi z NAS hardisku filmy.
Všetky filmy sú v HD takže niektoré zaberajú aj 20GB.
NAS už mám pridaný v KODI pekne mi ho načíta ukáže všetky videa či už keď idem cez Nastavenia>Správcu súborov alebo cez Videá a hneď mi ukazuje Zdroje médii a tam harddisk.
Všetko je super až do chvíľe keď si to video spustím, vtedy sa po pár sekundách začína sekať až zmrzne a musím reštartnuť KODI.
Cez WiFi mi to ide ako tak, ale pri vačších videach okolo 12GB a vyššie to datový tok nestíha a začína film načítavať každú minútu a v tom momente je film nepozerateľný ale Kodi nemzrzne, načíta si do bufferu, prehraje ten kúsok a zase načítava.
Keďže som predpokladal že cez kabel to pojde bez problemov tak po pripojení Nas do routeru, minix do routeru to ide ešte horšie, skúšal som schválne skopíravať film v KODI cez správcu súborov film z NAS niekam na iný harddisk tak prenosová rýchlosť z 15 MB/s klesla po sekunde na 2MB/s až sa to uplne zastavilo.

Nenapadá ma viac čo by som ešte ozrejmil aby bolo jasno.
dik
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Preprojenie NAS s KODI cez router - od marko66 - 17.10.2019, 10:36
Preprojenie NAS s KODI cez router - od beitlj - 26.10.2019, 15:56

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)