• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 6 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos
#16
Díky za info, jsem rád, že tohle téma někoho zaujalo. Chvíli jsem se odmlčel, protože jsem testoval nové zařízení - FeinTech VAX01201 HDMI HD-Audio Extractor 7.1 ARC Dolby Atmos DTS 4K 60Hz HDR.
To proto, že mám dva receivery 7.1, jeden Pioneer VSX 720 a jedno Onkyo, které oba umí TrueHD, DTS-HD MA, Dolby Digital+ a běžné formáty, ale neumí 4K passtrue a HDMI/ARC. Jinak ale hrají výborně. Proto jsem nechtěl kupovat nové receivery a zkoušel jsem vymačkat maximum z jiného řešení.
Takže jsem potřeboval z jednoho výstupu HDMI z VU+ Zero 4K (nebo také Intel NUC nebo notebooku) rozdělit výstup tak, aby do TV (jedna LG OLED 4K 65" a jedna Sony 4K 85") šel signál nedotčený ve 4K a do receiveru signál jen Full HD s nedotčenou zvukovou stopou. Na druhý pokus jsem koupil ten FeinTech VAX01201, který kupodivu funguje přesně tak. Dokonce do výstupu HDMI 2 pro receiver pouští 720p černou obrazovku a nedotčený zvuk.

Takže jsem konečně mohl zjistit, co které zařízení umí a nemusím měnit receivery, které jsou vlastně  mnohem dražší než různé krabičky, sat receivery apod.

A teď závěry testů a fakta:
VU+ Zero 4K pod Enigma2 - OpenATV s Kodi 18.6 Leia umí oproti přenosu po optice (SPDIF) jen DD+ (EAC3) a DTS-HD MA. Dolby TrueHD a Dolby Atmos neumí. A to jsem zkoušel oba možné interní playery, tj. GSplayer (GStreamer) a Exterplayer3 (ffmpg) pro plugin EMC. Přepínat jdou v serviceapp, ale co si vybírá Kodi pro přehrávání interně, to jsem nezjistil. Každopádně Kodi pro Enigma2 v OpenATV je ořezané, natvrdo je tam šedivá volba passtrough (žádné volby pro formáty tam nejsou) a skutečně jen zvuk propouští, ale max. v uvedených formátech.

A teď spekulace:
Mediaplayery pro Enigma2 neřeší moderní formáty, asi jsou staré a nikoho to nezajímá. Žádný jiný funkční jsem nenašel.
Výkon procesoru Broadcom Armv.7 by měl stačit. Jestliže přehraje DTS-HD MA, tak jaký je rozdíl od Dolby TrueHD a Dolby Atmos v režimu passtrough.

Takže VU+ Zero 4K už neřeším, jde mi o filmy ve 4K s nejlepším zvukem (cca 30 GB kousek). Přehrát je zvládne, kupodivu obrazově pěkně, jen s omezením na max. DTS-HD a DD+. Ale i to je pokrok proti SPDIF.

Takže pořídím něco nového a rád zjistím, co komu funguje. Přiznám se, že jsem skeptický k různým Odroidům a podobně. Zatím mne přesvědčilo jen to, že opravdu fungují provotřídně jen PC (W10 nebo Linux) a buď VLC nebo MPV (https://mpv.io/). MPV přehraje prostě všechno. Mám i sbírku různých trailerů s nejrůznějšími formáty a PC nikdy nezklamou.

Takže asi zkusím nejdříve něco levného dočasného - např. ten ODROID-N2 4GB CoreELEC Edition a pak, až bude hardwarové podpora AV1, pak nejradši něco ve formátu, jako je NUC, a třeba  s nějakým AMD procesorem.

Omlouvám se, že jsem se tak rozkecal, ale pořádný zvuk u filmů ve 4K HDR umocňuje zážitek.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - od hobbykodi - 19.5.2020, 0:07

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)