• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend BB (Black Box)
#4
Nastal čas na krátké zhodnocení situace.

Od posledního příspěvku nic zásadního nepřibylo, spíše se jen stabilizoval provoz, což mi umožňilo zbavit se LibereELEC konfigurace s běžícícm Tvheadend serverem a wg++. Přesunul jsem tedy zbývající USB DVB-T přijímače na nový server. Zatím stále jedu na 160 GB disk pro nahrávky, což je ukrutně málo, ale vzhledem k tomu, že jsem z původního HTCP HW udělal jednu pracovní stanici pro potřebného studenta, musím si koupit disk nový a k tomu jsem se ještě nedostal.

Tvheadend běží excelentně, sice se trvale vrací chyby USB při probouzení, ale to je známá věc, nijak podstatná, a poradím si s ní. Ale zase, až na to bude čas. Jeden problém jsem ale nezvládl. Nesouvisí ale s novou konfigurací, ale s tím, že jsem mezi USB DVB-T přijímače  zapojil jeden DVB-T/T2/C. Zatímco vztahy mezi DVB-T a OTT přijmem si důsledně řeším pomocí priorit a slučováním kanálů, u původních a nových přijímačů jsme na to jaksi zapomněl. Stalo se to, že přijem z DVB-C (kde je hodně rádií a taky tradičních TV kanálů, které už přijímám i z DVB-T) je vybrán dříve než z DVB-T. To vede k tomu,  že jsou některé kanály, které bych si rád pustil, neodstupné, protože z DVB-C  běží něco, co by klidně mohlo běžet z DVB-T. Tohle mi nedošlo, řadit přijímač a jeho streamy, který je exotický (co se týče obsahu) až za ty tradiční a nechat si tak prostor pro spuštění právě těch exotických. Ale to je zákrok poměrně jednoduchý, znamená ale odpojit přijímače, postupmě je zapojit a znova je naladit.

Jinak jsme se tradičně lapil  do vlastní pasti. Spustil jsme nový Tvserver, čímž jsem mohl odstavit stávající HTPC, z něj udělal obyčejné PC a tak mi nezbylo nic jiného, než do obýváku nasměrovat jeden z android boxů.  Nakonec padla volba na Beelink GT1 mini2 a CoreELEC. Prcek, ale výkonný. Přenesl jsem  na něj z LibreELEC co se  dalo, knihovnu přetáhl  1:1 z HTPC, takže za hodinku to jelo jako by se nechumelilo. Výkonově skvělý, funguje prefektně, včetně  uspávání a probouzení a i když ho ovládám přes tradiční DO IR/RF a HDMI-CEC  použivám  pouze v opačném směru spolupráce s TV a okolím je skvělá. Z toho plyne, že když už jsme byl v tom, začal jsme s dlouho odkládaným tématem, náhrady Harmony One novým ovladačem. V tomto případě nejde ani tak o techniku (s tím porblém nebyl, CoreELEC má tohle  vyřešené na "1"), ale o tom, jak vymyslet ovládání, aby mělo nějakou jasnou a jednoduchou logiku. Uspokojit uživatele, co jsou zvyklí na  komfort One, je zajímavý úkol. Ale nějak si s tím hraji a překvapivě je na to docela kladná odezva. Asi největší ohlas mám malé, dobře do ruky padnoucí ovládání. Ale o tomhle snad napíši jednou v  jiném tématu.

Ještě k systému, na kterém Tvheadend běží. Použil jsme desktop Ubuntu, pokud na serveru dělám něco v systému, tak si po přihlášení explicitně spustím gnome a pracuji v něm (gnome mi blokuje uspávání). Mám dvě malé utilitky nogui/gui, kterými přecházím mezi konzolí a gnome. Tvheadend samozřejmě obsluhuji odkudkoliv pře web gui, pokud potřebuji, tak si ho z telefonu probudím. A když je nejhůře, můžu odkudkoliv do domácí sítě přes VPN server na routeru. Ale tohle skoro nepoužívám a kvůlu Tvheadend už vůbec ne. Není to potřeba, vše běží excelentně.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Tvheadend BB (Black Box) - od JiRo - 09.11.2020, 15:22
RE: Tvheadend BB (Black Box) - od JiRo - 15.11.2020, 13:40
RE: Tvheadend BB (Black Box) - od JiRo - 17.11.2020, 13:11
RE: Tvheadend BB (Black Box) - od JiRo - 05.12.2020, 21:08
RE: Tvheadend BB (Black Box) - od tdanicek - 04.1.2021, 12:34
RE: Tvheadend BB (Black Box) - od JiRo - 04.1.2021, 12:44
RE: Tvheadend BB (Black Box) - od JiRo - 05.11.2021, 2:03

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)