• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDMI-CEC nefunguje na CoreElec 9.2.6, 9.2.7, 19.1 na televizi LG OLED65CX
#1
Mám problém s použitím CEC na televizi OLED65CX a Odroidem N2+. Odroid jsem si koupil jako náhradu za RPi3, které sice funguje OK ale už nezvládá přehrávat 4K, HEVC, HDR. Při použití verze 9.2.5 CoreElecu na Odroidu funguje CEC perfektně, dokonce jsem si i nastavil další tlačítka na dálkovém ovl. pro "context menu" a další. Při upgrade (ale i při nové instalaci) na 9.2.6 nebo 9.2.7 nebo na 19.1 CEC nefunguje za žádnou cenu. Vyzkoušel jsem všechno, co jsem našel na internetu, ale nic nepomohlo. Dočetl jsem se, že by mohlo pomoci zadat fyzickou adresu CEC zařízení v menu Systém/Připojení/Periferie, nastavil jsem 0, 1000, 1100, 2000, 4000, přepojoval HDMI porty, zkusil jiný HDMI kabel, jak už jsem psal zkusil jsem také čisté instalace. Zkoušel jsem i android aplikaci Yatse, ta funguje OK, ale vím, že to není přes CEC. Někde v aplikaci se prý dá CEC povolit, ale to jsem také nenašel. Zkusil jsem přidat Odroid do ovládání televize magickým ovladačem, to sice funguje, ale nefunguje mi to při použití staršího dálkového ovladače vybaveného pouze IR.
Mohl by mi někdo zkušenější a šikovnější pomoci, jak zprovoznit CEC na Odroidu N2+ v kombinaci s televizí LG?
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
HDMI-CEC nefunguje na CoreElec 9.2.6, 9.2.7, 19.1 na televizi LG OLED65CX - od kloudb - 25.4.2021, 12:29

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)