• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starý tablet (a jiná podobná zařízení) - co s ním - využití - nápady sem !
#1
Question 
Opět jsem tu s dotazem, možná tak trošku i za ostatní kterým se možná válí v šuplíku nějaká ta informačně/zobrazovací digitální vykopávka a přímo si říká o nějaké to smysluplné využití než je sběrný dvůr.
 
Tak k věci, v šuplíku jsem objevil toto:
 
 


Samsung Galaxy Tab 2 (P3110) 8GB
(předpokládám provoz přes el.síť+ wifi, umístění na zdi na chodbě) 
[Obrázek: samsung-galaxy-tab-2-01.jpg]

Specifikace:
  • Operační systém:
    • 4.0 Android
  • Displej:
    • 7,0" TFT-LCD (1024 × 600)
  • Procesor:
    • dvoujádrový 1.0 GHz
  • Paměť:
    • 32GB interní paměti
    • 1GB RAM
  • Kamera:
    • hlavní 3MPix. kamera
    • VGA přední kamera pro videohovory
  • Konektivita:
    • Konektor s 30 piny
    • WiFi 802.11a/b/g/n
    • Bluetooth 3.0
    • 3,5mm stereo jack
  • Rozměry:
    • 193,7 × 122,4 × 10,5 mm V x Š x H
    • hmotnost: 344 g
  • Napájení:
    • vestavěný Li-Pol akumulátor 4 000 mAh
    • doba hovoru až 20 hodin
    • doba v pohotovostním režimu až 1000 hodin
Popis:

Tablet je stále v TOP stavu, jediné co za 9 let utrpělo je baterie → pár hodin výdrže od plného nabití / standby → cca týden. Problém je však jinde a to ve verzi Androidu která je 4.1.2, prakticky cokoliv z aplikací (zajímavých) vyžaduje minimálně verzi 5.0. Netuším zda se dá firmware tabletu flashnout na vyšší, novější Android - custom ROM nebyla nikdy mou parketou ...

Možná využití dle mne:

Centrální zobrazovací panel - původně jsem zajásal, využití bylo přímo nabídnuto domovem. Většina chytrých věcí (čidla, světla, zásuvky, vypínače atd.) mi doma "jede" na eWeLinku - slušel by tomu všemu centrální zobrazovací/informativní/ovládací displej minimálně jako "wow efekt" na chodbě. Bohužel aplikace co se tomuto podobají a toto umožňují, vyžadují Android 5.0 a výše. Netuším zda a jak by to vůbec fungovalo (je mi jasné, že pro uživatele HA jsou tyto věci asi pořešené).
 
[Obrázek: AdobeStock-smart-home-control.jpeg]

Fotorámeček - jeden desetiletý, stále fungující a nonstop používaný doma sic mám (Samsung SPF-107H - LCD 10") , ale proč ne další do jiné místnosti. Tuto variantu jsem ještě nezkoumal, nevím jak je to s aplikacemi, či která je pro nepřerušovaný provoz vhodná, nejlépe s nekonečným "slideshow" přímo z netu zda něco takového vůbec existuje...

Počasí - zatím asi nejžhavější kandidát na využití. Opět jsem zatím nezkoumal potřebnou SW výbavu a co na to verze Androidu 4.x .

Jaké další využití ..... ???

Tablet pravděpodobně skončí na chodbě s využitím jaké mu najdu na něčem takovémto - nic lepšího mne nenapadá :

[Obrázek: B9L9ybA.png]

→ Wall holder
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Starý tablet (a jiná podobná zařízení) - co s ním - využití - nápady sem ! - od Rossi D - 03.5.2021, 16:34

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)