• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIP - obraz v obraze - doplněk
#1
Narazil jsme na téma PIP addon  při nepravidelném brouzdání po Kodi community forum, při kterém se dívám, co je kde v Kodi nového a co by mne mohlo inspirovat.

Funkce PIP mě už napadla několikrát (řešili jsme ji kdysi v Media Portal), stejně jako myšlenka, mít v přehledu kanálů Live TV náhledy aktuálního vysílání. Ne že bych po tom nějak extra toužil, spíše mě lákalo něco takového vymyslet i v Kodi. Vím, že tvůrci Tvheadend a Kodi o něčem takovém přemýšlí už delší dobu (či spíše v minulosti několikrát přemýšleli), ale jak se zdá, tak "nativní" realizace je ještě vzdálená.

Odkazované řešení je tak trochu "drbání se na levém uchu pravou rukou přes hlavu", ale myšlenka je to poměrně jednoduchá a elegantní. Autor mltobi je zjevně teprve v počátku řešení, ale podle zběžné analýzy kódu (alespoň co já dokáži posoudit) to vypadá velmi nadějně. A výše zmiňovaná myšlenka, náhledů aktuálního vysílání v přehledu Live TV kanálů, pak po analýze kódu doplňku nevypadá realizačně nijak složitě.
   

Určitě si najdu čas PIP addon vyzkoušet a pokud ho najdu (času) ještě více, rád bych se pustil do zmiňovaného náhledu kanálů. To bych viděl jako kombinaci využití kódu z PIP addon v novém "script" doplňku a souvisejícího doplněním skinu, například v novém typu zobrazení, které jsem popsal v tématu Estuary Easy. Je možné, že by přicházel v úvahu i živý náhled například i v EPG, ale to už je běh na delší trať. No, uvidíme...
   

Přidejte se ze svými zkušenostmi z pokusů a testování PIP addon.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
PIP - obraz v obraze - doplněk - od JiRo - 12.8.2021, 9:13

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)