• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIP - obraz v obraze - doplněk
#17
@johnyhol Tak úplně přímo s ním ne, přeci jen je tam ta vazba na Live TV a playlist Tvheadend. Ale po větší či menší úpravě (záleželo by na požadovaném komfortu funkcí a způsobů ovládání) určitě ano.

Ono dokonce už něco u jednoho známého vzniká, ale on zdejší fórum v lásce rozhodně nemá. Takže ho asi těžko přesvědčím, aby to zveřejnil.

Já jsem mu pro to dělal základní analýzu a navrhoval ovládání. Ten výchozí dokument úvodní analýzy, od kterého se pak odvíjelo programování, je můj, tak ten zvěřejnit můžu.
Kód:
Úvodní analýza řešení zobrazení kamer v kodi
Author: JiRo
Date: 2021-12-03

Východiskem bude addon script.service.pip
# Snahou je v první verzi zachovat koncepci výchozího addon, abychom porgramovali co možné nejméně a měli co nejřívě funkčnmí řešení. Pak ho můžeme vylepšovat.

Hlavní addon service.cameras
Ovládání zatím zachováme jako u výchozího addon, tedy přes Kodi Built-in command NotiffyAll()
# Myslím, že to vyhovuje a bude to možnmé použít i po další příkazy a funkce.
# Skoro bych napsal, že bebí třeba uvažovat o jiném způsobu řešení

Ovládání
Vlastní realizace zadávání příkazů ovládání třemi způsoby:
1. Mapované klávesy # Na mém DO už ale moc možností nezbývá, skoro všechny (včetně těch pro long press) jsou už využité
2. Extra okno ve skinu # To by pokryje všechny současné i budoucí požadavky, ale znamená to úpravu skinu. OSobně s tím porblém nemám, záleží ale na tobě.
3. Doplnit script (např. script.cameras), kterým se to bude ovládat # Za mě je 2 a 3 rovnocené. Já bych pro sebe udělal řešení ve skinu a ty si podle něj můžeš vyrobit script.

Funkce sevice camera:
- přepsat část vazby na Live TV a Tvheadend plalyist novým řešením
- výše uvedené nahradit zpracovánímn obsahu souboru cameras.json
- soubor cameras.json bude obsahovat popis kamerového systému viz níže pokus o definici základní struktury:
{ "cameras":
[{"name":"jméno 1. kamery",
"address":"adresa 1. kamery",
"groups":[group, group]},
...
{"name":"jméno poslední kamery",
"address":"adresa poslední kamery",
"groups":[group, group, ...]}
]
}
# Ta struktura je otevřená a pokud tě něco napadne, klidně to tam přidej.
# groups bude sloužit k přiřazení kamery do skupin, každá kamera bude být moci přiřazena do více skupin - obsah toho seznamu bude muset ještě vymyslet, zatím jsem ho pouze naznačil. Možná, že ty groups budou definovány v samostatném souboru, abych jim mohl připřadit i jména a případně i nějaké další informace.

Funkce ovládání:
- zobraz obsah vybrané kamery
- zobraz obsah skupiny kamer, zobrazení cyklí v zadném intervalu přes všechny kamery ve skupině
- zobraz obsah všech kamer, zobrazení cyklí v zadném intervalu přes všechny kamery
- zruš zobrazení

Zobrazení # Tohle je taky otevřené, bude záležet, co všechno budeme o kamerách udržovat v datech
- okno s obsahem kamery
- název kamery
- název skupiny
- perioda cyklení přes kamery ve skupině

Nastavované parametry:
- většina z těch, co jsou už dnes ve výchozím addon
- obsah souborů cameras.json a groups.json
- pozice pip okna
- perioda cyklení

# Ještě uvažuji o funkci přepnutí do úplného videa, kdy se zobrazení z pip přepne na full screen. Kolem toho by mohlo být ještě plno dalších funkcí. Ale to bych nechal až na další verzi.

Někdy v 1. polovině 2022 jsem dával dohromady okna ve skinu Estuary pro ovládání. Vznikla i 1. verze, viděl jsem ji a fungovala celkem očekávaně. Ale v jakém stavu je to teď, to netuším. Já sám IP kamery tohoto typu nepoužívám, addon sice mám, ale dnes už ani není nainstalovaný.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
PIP - obraz v obraze - doplněk - od JiRo - 12.8.2021, 9:13
RE: PIP - obraz v obraze - doplněk - od JiRo - 28.9.2022, 11:54

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)