• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upgrade PC - pomoc s výběrem HW
#1
Question 
Tak jsem opět na rozcestí, potřebuji omladit své stolní PC, stará "střeva" bych věnoval vnukovi (ten upgrade potřebuje prý nutně také) a sám bych si postavil něco co mi opět na pár let vydrží. Hrabu se v tom všem již nějaký ten pátek, přičemž seznamy s vybranými komponenty mažu, upravuji, doplňuji, ubírám a jsem stále .... nikde... Ani mé plusy/mínusy tentokrát nezabírají.

Využití mého PC jsou pestré, od kancelářské činnosti, web-info-surfingu přes tvorbu (grafika, fotky, video) až po občasnou relaxační pařbu nějaké té "gamesy". Tudíž využiji prakticky vše co mi může bednička nabídnout. U mne totiž nikdo nikdy neví, může nastat slabá chvilka u her, chvilka u vážnější činnosti a stejně tak i chvíle multimediální. Času na to vše mám nyní paradoxně dost (až moc) ... Důležité je myslet trošku i na budoucnost, současné PC mi vydrželo cca 7 let, byl bych vděčen za podobnou "morální stabilitu" i u aktuálně vybíraných komponentů. Do tohoto výběru se mi bohužel promítá současný nedostatek prakticky všeho a rostoucí ceny HW, které hraničí s "nesmyslnem" - viz GK. 

Stávající HW:

CPU - i5-4690K
MB - GA-Z97X-UD3H
RAM - 2x8GB DDR3
GK - GTX 960 4GB (zůstane)
Zdroj - EVGA Super NOVA 750 G2 750W (zůstane)
Case - Fractal Define R4 (zůstane)
Monitor - Odyssey G9 (zůstane)
OS - Win 10

Výběr HW:

CPU varianta 1 - i7 - 10700KF ( + 8 jader, -  starší 10 generace, - nemá integrovanou grafiku, občas se i hodí)
CPU varianta 2 - i5 - 11600K (+ novější generace, má IG, - 6 jader)
MB - ASUS TUF Gaming Z590 Plus - nevím jak je to s podporou i7-10700KF - snad ano
RAM - 2x16GB DDR4 3600 CL18 (Kingston Fury Black) - opět netuším jak je to s kompatibilitou s MB)
Chlazení - Scythe SCNJ-5000 Ninja 5 - uchladí ?
OS - Win 11

Výběr se stále mění, něco přestává být skladem se štítkem neznámý termín dodání, něco nehorázně až nesmyslně vyletí o xx procent nahoru což byl i důvod proč jsem zatím zavrhl nákup GK. Také nevím zda by mi něco nedala i přicházející 12 generace CPU což přináší další dilema, zda je nákup čerstvé novinky vůbec rozumný (případné chyby, nekompatibilita, cena) Na druhou stranu čekat se mi moc nechce ... komponenty z obchodů mizí před očima díky tristní situaci na trhu a nevypadá to lépe (viz i zdražení elektroniky až o třetinu příští rok)  

Stále v tom tápu, nějak se nejsem letos schopen v PC problematice orientovat a správně rozhodnout bez pomoci. Díky za vaše případné postřehy a rady !
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Upgrade PC - pomoc s výběrem HW - od Rossi D - 15.9.2021, 13:48

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)