• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi EPG Žánre / kategórie / Farba
#15
@jojox No, budu s tebou trochu nesouhlasit. Problém nemá jen TVH, tedy má-li vůbec nějaký, ten problém je trochu širší. Je i v tom, že se tvůrci EPG nedrží pravidel označování žánrů. Já jsem bohužel to, jak ty žánry mají v epg/xmltv vypadat obecně, nikde nenašel, ale je fakt, že například DVB kanály, ve kterých se epg i s žánry přenáší, se v Kodi, do kterého se dostává přes TVH klienta z Tvheadend, zobrazují vesměs správně. Takže ten problém bude asi jinde. Při pátrání, jaká jsou vlastně pravidla pro označování žánrů v epg Kodi, jsem vždycky narazil na to (a nebyl to jen případ TVH klienta), že žánry musí být angličtině. Tak se je snažím mít v angličtině. Je to tak trochu podobný problém, jako s UTC časem...

Moje epg v Kodi:
   
  • Kanály 5-7 jsou z DVB-T, včetně epg
  • Kanály 7-10 jsou z HBO přes OTT sledovanitv.cz, epg je ze sms.cz, upravené mým scriptem
  • Kanály 11 a 12 jsou z OTT sledovanitv.cz, epg jsme vyzkoušel sms.cz, sledovanitv.cz a teď tam mám horizont.tv a u všech je problém v tom, že tam u hodně pořadů slovenských TV úplně chybí žánry, a také je to upravené mým scriptem
Jinak, co se týče wg++ v LibreELEC, tak to je teď trochu problém. Dřív existoval v *ELEC repozitářích addon, pomocí kterého se wg++ do systému "nainstalovalo". To už skončilo před časem. Pak přišel user Thoradia, který nabídl Thoradia addon, pomocí které se do *ELEC (myslím že to fungovalo v Libre i CoreELEC) dal dostat. Ten ale už také skončil. Takže do současných instalací *ELEC dnes normálně wg++ nedostaneš. Existuje možnost, jak wg++ do *ELEC dostat, ale to vyžaduje nějaké úsilí a předpoklady:
  1. Musí v systému existovat funkční aplikace mono, které umožní spouštět dotNET aplikace - což je asi primární porblém. Pokud pro daný systém neexistuje mono (nebo nějaká jiná možnost jak spouštět dotNET aplikace), tak je veškerá snaha marná
  2. Pak stačí wg++ do systému pouze nakopírovat a pohrát si se spouštěcími scripty a cron-em nebo systemd, pokjud chceš generaci wg++ spouštět automaticky
Pak je tu ještě jedna možnost, použít docker, ale to je ještě o trochu složitější, i když v konečném důsledku možná lepší řešenmí.

Já to mám u LibreELEC, kde wg++ provozuji tak, že stále používám starší verzi systému s funkčním Thoradia addon, jen do něj musím při změně verze wg++ vše nakopírovat ručně. Plyne z toho to, že jsem se tím, co jsem popsal výše, nechtěl zabývat. Já tento LibreELEC provozuji jako headless a používám ho jako zdroje pro ostatní Kodi v domácnosti. Tvheadend, wg++, ukládání seriálů z SCC nebo SC do sdílené knihovny, apod. Takže mi jeho starší verze nevadí.

S těmi dalšími věcmi, driver pro přijímač pro Linux, s tím ti já bohužel neporadím.

Doplněno:
No a pak máš samozřejmě ještě možnost použít addon/scripty 365 EPG Generator (2.4.1) od @Saros. Jak to má se žánry on, to ale netuším. Já ho naposled použil jako zdroj pro wg++ před rokem a už si to nepamatuji.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kodi EPG Žánre / kategórie / Farba - od JiRo - 08.10.2021, 18:22

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)