• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CE a trhání obrazu v náhledu u TV
#1
Question 
Ahoj, zkusím tady, třeba se s tím někdo setkal.

Pořídil jsem si na testy x96 s CE, Odroid s CE, a VERO 4K+ kde je OSMC namísto Maliny 4B s LibreElec

A o co jde. Možná je to vlastnost CoreElecu Ale zjistil jsem že je to vada nebo bug CoreElecu (zkoušeno více verzi a bez rozdílů) a né HW.
Dělá mi to následující při používání PWR klienta s napojením na TV Headend, že když vlezu do TV náhledu s kanály, tak ti na psavé straně běží menší náhled TV a na levé straně máš kanály, tak to se tak divně kouše https://youtu.be/-3zdPimq78g A další věc co jsem přišel je ta, že kanály z DVB-T2 když mají některé SD kvalitu , typicky Prima Krimi, nebo NOVA, tak se obraz tak divné rozpadá: https://youtu.be/usAaD34Oymw při rychlých pohybech. Toho blikání obrazu si nevšímejte, dělá to mobil.. 


Nyní stejné problémy mám na Odroid kde je taky OS CoreElec. Zajímavé je to že na Malině 4B s LE a VERO s OSMC jede vše krásně plynulé, co se týče teda náhledů. Všichi říkají že máš někde něco šlatně nastavené, ale prošel jsem snad vše, a na nic jsem nepřišel. Každopádně je něco špatně v CoreElec. Nebo je to vlastnost? Možná ochrana aby to nežralo moc CPU/GPU co já vím.. ? Netuším nedává mi to logiku prostě. V začátcích s KODI jsem někde v nastavení viděl, fuknci "omezit" FPS při zobrazení "Home screenu" a tam se to taky takto právě v náhledu zasekávalo. Včera jsem kupoval na test a pak to půjde kámošovi VERO 4K+ kde je OS OSMC a tam se mi to chová krásně jako na Malině 4B. Vše krásně plynulé s tím rozdílem, že malina teda nezvládne 4K videa ( ale to nyní neřeším), ale myslím tím přehrávání TV s náhledem a obraz jako takový. 

Nevím no co by to mohlo být :-(
4x Raspberry Pi 4B LE 9.2.8 Kodi v18.9 Leila + 1x Pi4 TVheadend server v19.3
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
CE a trhání obrazu v náhledu u TV - od Ondřej - 08.2.2022, 16:26

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)