• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradte DO - Odroid N2 + Sony TV
#4
@v.e Jasně, to co píšeš, mi už taky došlo. 6

Většina ovladačů, co umí kromě hlavního zařízení (boxu s Kodi) ovládat i TV, má nejčastěji jen tlačítko POWER a maximálně VOLUME+/-. Nedávno jsme viděl jedno, co mělo ještě i CHANNEL+/-. To by bylo přesně to, co potřebuješ a co odpovídá tomu originál Sony. Já jsem na DO pro Kodi až úchylně zaměřený, a většinou si odkazy ukládám, ale u toho co popisuji jsem to neudělal. Zkoušel jsem to teĎ najít, ale zatím jsme nebyl úspěšný. Až budu doma, tak si projdu historii prohlížeče, snad to najdu.

Nicméně, kdyby ti u té TV stačilo jen POWER a VOLUME+/-, tak takových ovladačů je spousta, třeba hned tento. Samozřejmě že u těchto ovladačů se box s Kodi ovládá přes RF, do boxu tedy musíš zasunout USB dongle, TV jede přes IR, které je programovatelné. Něco o tom píši zde.

No a kdybys netrval na ovládání TV vůbec (kromě jejího vypnutí a zapnutí) a pokud má TV HDMI-CEC a hlasitost budeš nastavoval v Kodi, můžeš použít prakticky jakýkoliv ovladač. Já na svých boxech s úspěchem používám například tento.

No a pak máš samozřejmě ještě možnost na to jít v opačném gardu, a pokud TV umí HDMI-CEC, můžeš box s Kodi ovládat přes DO TV právě přes to HDMI-CEC. Tam je ale problém, že ne všechny tlačítka z DO TV (záleží často i na výrobci) se ti do KOdi dostanou.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Poradte DO - Odroid N2 + Sony TV - od v.e - 19.4.2022, 19:06
RE: Poradte DO - Odroid N2 + Sony TV - od JiRo - 20.4.2022, 17:24

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)