• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kabelova televize v kodi
#10
@Mates31cz Jediné, co by snad šlo zrealizovat, ale bylo by to hodně divoké a muselo by se současně splnit více podmínek, by bylo použít Tvheadend a kabelový STB s dekódovacím modulem a s funkcí SAT>IP serveru nebo jiný analogiocký HW (kartu do PC). S tím STB si nejsme jistý, zda se takový dá opatřit, při zběžném projetí parametrů pár nabízených STB jsem nic takového nenašel, což ale neznamená, že neexistují. Karty pro DVB-C s CI moduly existují, např. TBS6590, ale musí se samozřejmě počítat s vyšší cenou (cca 7 000 za uvedenou kartu, v dual provedení). Pro Tvheadend je ale potřeba odpovídající HW. Pokud tedy máš Kodi v Android TV, budeš potřebovat další HW na kterém Tvheadend poběží. V případě, pokud bys chtěl použít uvedenou kartu, potřebuješ navíš HW architekturu klasického PC s PCIe slotem. Jak už jsem napsal, je to hodně divoké a pokud takovéto řešení člověk nepoužívá i z jiných důvodů (například velká rodina, kde chceš současně přijímat/nahrávat více kanálů z placených služeb, které to běžně neumožňují), tak se moc nevyplatí.

Jinak Kodi standardně PIP nemá. Myslím, že se o tom kdysi uvažovalo, protože konkurenční MP2 ho už má, ale momentálně to asi na pořadu dne není. Existuje však addon, který jistou formu PIP umožňuje i v Kodi. Za specifických podmínek a s jistým omezením. V PIP lze zobrazovat pouze vybraný kanál z Tvheadend, přehrávání probíhá s nízkým FPS. Prakticky je to spíše pouze řada rychle se měnících statických obrázků. Ale pro přehled o tom, co se na tom kanálu děje, je to dostačující. Já to, po počátečním hraní si a testování, docela využívám. Nejčastěji při sledování sportovních přenosů, kdy se na jeden kanál (případně jakékoliv jiné video) dívám ve full screen a další kanál mi běží v PIP a hlídám si na něm třeba až poběží/pojede můj favorit nebo až skončí přestávka v poločase/třetině/čtvrtině zápasu. Info o tom najdeš v PIP - obraz v obraze - doplněk.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Kabelova televize v kodi - od Mates31cz - 12.5.2022, 15:24
RE: Kabelova televize v kodi - od Mates31cz - 12.5.2022, 18:15
RE: Kabelova televize v kodi - od meda - 12.5.2022, 19:20
RE: Kabelova televize v kodi - od Mates31cz - 12.5.2022, 22:04
RE: Kabelova televize v kodi - od beepee - 16.5.2022, 12:48
RE: Kabelova televize v kodi - od Mates31cz - 16.5.2022, 23:42
RE: Kabelova televize v kodi - od JiRo - 17.5.2022, 8:39

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)