• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#1
V poslední době jsme si všiml některých zvláštností při přehávání videí a toho, jak Kodi využívá video cache oproti tomu, jak mám strategii chování Kodi zafixovanou z dřívějška. Konkrétně mi jde o přehrávání obsahu z WS pomocí addon SCC.

Dříve, a to bezezbytku, se Kodi chovalo tak, že při zahájení přehrávání začalo obsah videa načítat maximální možnou rychlostí, což v mém případě bylo cca 140 -150 Mbps (mám připojení 150/10 od UPC/VF). Tak to probíhalo až do chvíle, kdy se načetl celý maximální obsah cache a pak se rychlost stahování snížila a měnila se podle aktuálního datového toku přehrávaného videa a to tak, že se obsazení cache udržovalo na tomto maximálním obsahu.

V poslední době jsme si všiml, že se tato strategie, a to u jen některých videí, změnila. Začátek probíhal stejně jako v předchozím případě, v okamžiku, kdy se cachce zaplnila, stahování na nějakou dobu ustalo úplně, po tuto dobu zaplnění cache postupně klesalo a když dosáhlo jisté hodnoty (cca kolem 80 % půvoodního maxima) pokles se zastavil, video se začalo opět načítat, rychlost stahování se snížila a opět se měnila podle aktuálního datového toku přehrávaného videa a to tak, že se obsazení cache udržovalo na naposledy dosažené hodnotě.

No, a nyní jsme odhalil další modus chování. Video se okamžitě po spuštění začne stahovat rychlostí, která je o něco vyšší než rychlost aktuáně přehrávanému obahu. Cache se tak plní pomaleji, ale opět až do maximální velikosti. Pak vše pokračuje jako v předchozích případech.

Zatím jsem po tom nijak detailně nepátral, nezkoušel měnit nastavení cache ani nesledoval, zda a jak to závisí na typech streamů nebo některých dalších atributech. Vlastně k tomu nemám důvod., protože všechna videa (i ta nejobjemnější, resp. ta s největším datovým tokem) se mi přehrávají vždy bez problémů. Takže to možná nechám plavat, nicméně by mě přesto zajímalo, zda s tím má někdo ze zdejších znalců podobné zkušenosti, případně zda dokáže popsané rozdíly v chování Kodi vysvětlit. Bohužel to zpětně nedokáži přiřadit verzím Kodi a ani jsem nezkoušel to ověřit u jiných typů instalací. To co popisuji se vesměs týká CoreELEC. Jak píši, není to pro mne, z hlediska funkce Kodi, nijak kritické, takže se mi s tím nechce ztrácet čas. Na druhou stranu mě to samozřejmě zajímá, takže přivítám nějaké názory nebo zkušenosti.

Situaci popisovanou ve třetím odstavci jsem před časem zveřejnil i na kodi.tv, žádné odpovědi ani vysvětlení se mi tam zatím nedostalo.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Strategie využívání video cache - od JiRo - 12.6.2022, 11:58

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)