• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strategie využívání video cache
#6
@jkmh Jak jsem napsal v 1. příspěvku tématu, kromě obvylého a očekávaného chování odpovídajícího tomu, jak cache v Kodi znám, jsem (a to opakovaně) zjistil dva další mody chování. Pro jistotu to tedy zopakuji všechno:
  • normální, obvyklý a očekávaný - po startu jede načítání max. rychlostí připojení až do zaplnění cache, pak zpomalí na rychlost odpovídající aktuálně přehrávanému streamu (do cache se dočítají další data rychlostí odpovídající tomu, co se z něj aktuálně přehrává - Kodi drží její obsazení na 100 % nastavené velikosti), takhle to funguje i při skocích (vpřed i vzad), kdy se cache vždy vyprázdní a začne načítání nanovo,
  • prodleva po prvním zaplnění cache - začátek je stejný jako v předchozím případě, po zaplnění cache se ale načítání na nějakou dobu úplně zastaví (zpravidla kolem 2 min), zatímco přehrávání běží dál a data streamu se čerpají z cache, její obsazení klesne na nižší hodnotu (odhadem cca kolem 80-90 % původní velikosti, přesně jsem to ale nezjišťoval) a poté se načítání zase rozjede a běží, stejně jako v předchozím případě, rychlostí odpovídající aktuálně přehrávanému streamu. Jak se to pak chová při skocích jsem v tomto případě zatím nezkoušel (ale udělám to),
  • s limitem mírně převyšující bitrate streamu - okamžitě po startu se data načítají rychlostí, která jen mírně převyšuje aktuální bitrate. Rychlost načítání je v relaci k aktuálně přehrávanému streamu, ale je vždy o něco vyšší, protože cache se plní, ale s daleko menší rychlostí jak v předchozích případech. K zaplnění cache do maximální hodnoty dojde po velmi dlouhém čase.
V současné době se setkávám se všemi třemi mody chování. Zatím jsme nezjistil nějaké silné zákonitosti, kdy (tedy u jakého streamu) je ten který  "mod" použit, takže na závěry se ještě necítím. Zkusím zpětně dohledat a ověřit, u kterých streamů a za jakých podmínek se tak děje a zda je to reprodukovatelné. Bohužel jsem tomu zpočátku nepřikládal nějakou váhu, takže jsme si to nezdokumentoval. Pokusím se to tedy napravit. Dalším důvodem, proč jsem tomu nevěnoval nějakou zásadní pozornost je i to, že mě to vlastně, z uživatelského hlediska, zas tolik netrápí. Ve všech třech mod-ech běží přehrávání plynule a nenapsat si addon Speedmeter, který mi v Kodi on-line zobrazuje záznam průběhu rychlosti na eth rozhraní za poslední 3 minuty, tak jsem na to pravděpodobně ani nepřišel. 11

Úplně jsme nepochopil co znamená to "nekorektní četnost requestů". Myslíš překročení limitu počtu requestů v daném čase? Tady se přiznám, že vlastně ani nevím, jak na této úrovni ta komunikace probíhá. Faktem je, že jak jsem uvedl výše, v jistých chvílích tam k jakémusi obnovení spojení dochází, což signalizuje, že tam k nějakému problému došlo. V log-u KODI je to hláška uvedena s atributem WARNING, takže normální chování to není, ale zase to není nic tragického. 1
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Strategie využívání video cache - od JiRo - 04.7.2022, 8:10

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)