• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trvale běžící *ELEC a ukončení Kodi
#6
Trochu mě štvalo, že když při spuštění Kodi nechám přehrát hodební motiv skinu (nyní tedy Matrix-u), objeví se v záhlaví Home stránky jméno přehrávaného souboru. V první kroku jsme to potlačil úpravou ve skinu, která v případě, že se přehrává soubor startup.mp3, jeho zobrazení zablokovala. Ale nelíbilo se mi to a protože jsem už dlouho chtěl mít v Kodi vlastní uisound, orientoval jsme se tímto směrem. Výsledkem je vlasní addon souborů uisound. Zatím jsme ho odvodil od už dlouhodobě používaného zvukového schématu titan.modern a vytvořil analogické schéma easy, tedy adddon resource.uisounds.easy. V něm jsme vyměnil stávající startup.wav (pro uisound musí být soubory wav, mp3 je tedy třba překonvertovat) za nový, který obsahuje jingle z Matrix-u, který se přehrává při startu Kodi. Přidal jsme také shutdown.wav, který obsahuje jiný jingle Matrix-u, který se naopak přehrává při ukončení Kodi.

Upravil jsme příslušně i konfigurační sooubor uisound addon, kde jsem přidal přehrání při otevření okna Id 1190, které se zobrazuje při ukončení Kodi:
 
Kód:
    <window>
      <name>startup</name>
      <activate>startup.wav</activate>
    </window>
    <window>
      <name>1190</name>
      <activate>shutdown.wav</activate>
    </window>
Oba wav soubory musí být nakopírovány do adresáře v addon. Zkoušel jsem do konfiguračního souboru dát explicitní cestu do adresáře, kde mám soubory uloženy, a to i pomocí special protokolu Kodi, ale ani v jednom případě to nefungovalo.

Při spuštění Kodi se tedy zobrazí tento obrázek:
   
a naopak při ukončení tento:
   
Analogicky k tomu se pak při spuštění a ukončení Kodi přehrávají dva různé jingly.

.zip   jingles.zip (Velikost: 3,16 MB / Stažení: 2)

Samozřejmě už mám připraveny jak obrázky, tak jingl (zatím jen jeden) pro Nexus. U těch jinglů je to trochu problém, codename Nexus odkazuje na několik východisek a zdrojů, takže je těžké vybrat ten, který je pro něj jednoznačně charakteristický. U Matrix s tímhle samozřejmě problém nebyl. Momentálně mám tedy zatím toto:

.zip   jingle_nexus.zip (Velikost: 126,2 KB / Stažení: 1)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Trvale běžící *ELEC - od jkmh - 14.8.2022, 11:25
RE: Trvale běžící *ELEC - od JiRo - 14.8.2022, 15:27
RE: Trvale běžící *ELEC - od jkmh - 14.8.2022, 19:15
RE: Trvale běžící *ELEC - od JiRo - 14.8.2022, 22:06
RE: Trvale běžící *ELEC a ukončení Kodi - od JiRo - 10.9.2022, 10:02

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)