• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dálkové ovládání GTCombo
#1
Zatímco na Skip 1s od Flirc stále čekám (zafinancoval jsme je, pacholky, a teď si dávají na čas - prý jaro 2023, tak uvidíme...), dostal jsme tip na jeden pěkný kousek od GTMedia.
   
Je z řady ovladačů dodávaných v několika verzích komunikčního rozhraní (IR, BT, BT+IR, ...) i popisu a významu tlačítek. Já si vybral combo BT+IR. Po několika pokusech najít optimální BT dálkové ovládání se mi toto (zatím jem papírově, protože zboží ještě neopustilo Čínu) funkčně líbí. Mechanika asi nebude to 100% pravé, očekávám  spíše "gumovější dojem" a také to spojení číselných tlačítek do řad se mi moc nelíbí, ale třeba mě to příjemně překvapí. Za těch 280 Kč, které jsem dnes ráno zaplatil, to za vyzkoušení určitě stojí.

Funkčně, kombinace BT a IR a ovládání základních funkcí TV (nastavení, hlasitost a VYP/ZAP), asi bude pro řadu lidí to, co hledají. Pro mne je příjemné tlačítko DELETE na správném místě, standardní trojice HOME, MENU a EXIT kolem kurzorového kříže, skoro úplná kombinace ovládání přehrávávání (chybí jen RECORD) a zejména barevná čtveřice (RED, GREEN, YELLOW a BLUE), která nabízí plno možností pro aktivaci typických (contextově orientovaných) funkcí.

EPG jsem měl naposledy na  Logitech H1, ale na něj si člověk určitě zvykne poměrně rychle. Zvláště, když teď už je EPG v Kodi prakticky už jediným zdrojem infromací o programech TV.

FAV asi ocení ti, kteří si do oblíbených často ukládají to, na co se chtějí někdy v blízké budoucnosti podívat a pak zobrazení oblíbených používají jako jednu z prvních voleb po spuštění Kodi. U nás doma se to používá docela často, takže jsem si na to začal zvykat i já. Dokonce jsem to v hlavním menu přesunul co nejvíce nahoru, protože je to, jak se zdá, jedna z nejfrekventovanějších voleb. Dokonce tak, že dnes ji mám nastavenou i na klasickém DO (které tlačítko FAV nemá), kde obsadila dlouhý stisk tlačítka Play.

Jakmile DO dorazí otestuji a podám detailnější informaci.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Dálkové ovládání GTCombo - od JiRo - 22.2.2023, 17:23
RE: Dálkové ovládání GTCombo - od JiRo - 02.4.2023, 22:43
RE: Dálkové ovládání GTCombo - od JiRo - 07.9.2023, 15:35

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)