• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SonOff "věci" / eWeLink záležitosti
#12
Tak jsem se do toho iHosta polehoučku pustil (v přestávkách mezi prací).

Spuštění bylo takříkajíc "na efekt". iHost budí svou barevnou ubíhající/poblikávající/intenzitu měnící LED páskou na čelní straně dojem Hasselhofova K.I.T.T.a z Knight Rider  1 Dokonce má i zvukové efekty, zřejmě po vzoru Windows.
Nezapomenout na vložení SD karty a její pozdější naformátování v iHostovi.

[Obrázek: 1-3.png]

Po otevření stránky http://ihost.local/ a jednorázovém přihlášení jsem se dostal na dashboard celého zařízení.
Zde je vše počínaje nastavením, zabezpečením, přes přidání dalších zařízení až po vytváření scén a instalaci add-ons.
Na jednotlivé přidávání a tvorbu nového "stromu" všech "strojků" co se mi valí doma všude možně není čas, proto vítám možnost propojení účtu s eWelinkem a natažením všeho smart "smetí" do iHosta. Bohužel ne vše lze propojit, zařízení však přes aktualizace utěšeně přibývají. 

Na úvodním dashboardu je i možnost vytvoření nového ovládacího panelu (například do tabletu) pomocí eWelink CAST.  

[Obrázek: 4-1.png]

[Obrázek: 4-4.png]

Doplňky se instalují také bez problémů, jen u mě se přeci jen jeden vyskytl a tím bylo zaseknutí průběhu instalace "homebridge". Nepomohlo nic jiného než vyndání a zandání SD karty (brutální ale jediné účinné).
Následně již naběhl addon bez potíží.

instalace u mě:
[Obrázek: flMqXOv.png]

Homebridge je:
Odlehčený server NodeJS, který dokáže emulovat rozhraní iOS HomeKit API a poskytuje základní přemostění z HomeKit na různá rozhraní API třetích stran nabízená výrobci zařízení „smart home“. Instalací Homebridge a pluginu eWeLinkCUBE mohou uživatelé synchronizovat zařízení z eWeLink CUBE do Homebridge.

úvodní dashboard v Homebridge na mém stroji:
[Obrázek: zbADNuB.png]

eWeLink CUBE je:
Smart Home Platform pro místní malé výpočetní platformy, přizpůsobené a optimalizované z eWeLink Smart Home Cloud Platform a přizpůsobené hardwaru.
Nabízí sadu otevřených API, která umožňuje dalším zařízením a systémům třetích stran snadno komunikovat a integrovat se s eWeLink CUBE v rámci místní sítě.

[Obrázek: YRmwmoO.png]



Mezi doplňky je zastoupen i Node-Red:

[Obrázek: 1-4.png]

[Obrázek: 3-4.png]

[Obrázek: 5-2.png]


Toť zatím vše, dál jsem se zatím nedostal ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: SonOff "věci" - od Rossi D - 05.4.2023, 10:54
RE: SonOff "věci" - od Rossi D - 05.4.2023, 20:49
RE: SonOff "věci" / eWeLink záležitosti - od Rossi D - 15.4.2023, 14:04

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)