• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapování dálkového ovládání
#2
Pokročil jsem o krůček dále. Potvrdil se přepdoklad identifikace zařízení. Jen pozor, je tam jedna podmínka, pokud je v identifikaci číslice (hexa) >9, musí se psát velkými písmeny (tedy ABCDEF, ne abcdef). Je možné použít *, ? nebo[], dobře popsané je to v https://www.freedesktop.org/software/sys.../hwdb.html.

V *ELEC se uživatelsky definované definiční soubory *.hwdb umísťují do /storage/.config/hwdb.d. Uplatnění nové definice se provede sekvencí příkazů:
 
Kód:
udevadm hwdb --update
udevadm trigger -s input
reboot

Já jsem u dvou typů dálkových ovladaqčů (oba BT) dosáhl přemapování kláves tak, že evtest mi stiky přemapovaných tlačítek vrací nové kódy, ale pokud to zkouším v Kodi, tak tam k žádné změně nedochází. Takže víceméně neúspěch...

Čekám tedy, že se někdo znalý ozve a přispěje se svými zkušenostmi, zatímco já budu pátrat dál.

Takže jsem nakonec postoupil ještě dále a dostal se do stavu, kdy přemapované klávesy se v Kodi nakonec propagují. Měl jsem jednu chybu v  mapování, tu jsem opravil a rozjelo se to i v Kodi. V druhém případě, šlo o mapování KEY_MENU, se to ale stále nedařilo. Tak jsem se podíval, jak jsou mapované jiné DO (RF s USB dongel-em) a tam se tlačítko, které se nakonec v Kodi propaguje jako menu (tedy KEY_MENU), mapuje na compose (tedy KEY_COMPOSE). Zvláštní ale je, že nikde v Kodi nemohu najít definii relace že menu=compose. Ale tohle teď řešit nebudu.

Podobný problém ale mám stále s "barevnými tlačítky" (KEY_RED, KEY_GREEN, KEY_YELLOW, KEY_BLUE). Tam mi to zatím stále nefunguje a na rozdíl od předchozího porblému si to nemohu uvěřit u jiného DO, protože žádné takové s "barevnými tlačítky" nemám.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Mapování dálkového ovládání - od JiRo - 14.4.2023, 15:51

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)