• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router s větším výkonem + WiFi 6 aneb nákup Mikrotiku - hAP ax²
#15
Již druhý den si ve chvilkách času hraji s novým MikroTikem, což v reálu znamená chvilku konfigurovat a následně šup zpátky na starý router a pracovat ... 8
Dnes večer jsem hAP zapojil natvrdo, neb jsem začal přidávat tu hroznou várku smart zařízení a střídat takto routery by bylo jasně kontraproduktivní a k ničemu.
Celkově oživení nového MT byl docela "porod", zapotil jsem se hned u přístupu k routeru, kdy bylo všude psáno, že heslo je prázdné ... NE však u těchto typů. Pozor na to, heslo je na štítku a ten bývá někdy schovaný i v konektorové části v "šuplíčku" . Hesla jsou dvě (jedno na WLAN), jsou docela dlouhé a složité. Příště nejdříve číst a pak laborovat ...  10
Konfigurace pro přístup k internetu alias napojení "Terminátora" na MikroTik nebylo tak těžké, bylo dost podobné tomu co jsem již dělal dávno před tím s Comtrendem od O2 (VDSL bridge) a následně i s oním "Terminátorem" na starém routeru. Opět upozornění, nezapomeňte vše potvrzovat tlačítkem "apply", je to opravdu důležité, ať se následně nedivíte, že vám něco někde uteklo a nefunguje to.
Co se mi nepodařilo nastavit, je CapsMan. U této verze OS je vše trošku jinak, CapsMan není tam kde byl ve starém WinBoxu, on tam vlastně není vůbec. Něco tomu podobného je ve Wireless s názvem CAP. Tady se bez smysluplného návodu pro trubce prostě neobejdu a ani nevím zda ty mé talířky budou s novým OS vůbec pracovat. Zatím hledám informace k této problematice.
Aktuálně postupně plním "leases" u DHCP serveru, jsem u jednatřicátého zařízení z cca více než stovky ... 8

Nechť mě i nadále provází síťová síla, howgn ...  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Router s větším výkonem + WiFi 6 aneb nákup Mikrotiku - hAP ax² - od Rossi D - 25.4.2023, 22:36

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)