• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test KODI na Raspberry Pi Zero
#41
Nedávno jsem pořídil tohoto prcka ve verzi W s Bluetooth a WiFi, důvodem byl především požadavek na co nejmenší rozměry.
Instalovaný systém LibreELEC 8.2.2, pohyb v menu je plynulý, WiFi celkem překvapení - dosah v uzavřené krabičce srovnatelný se smartphonem. Teplota bez chladiče při zátěži zatím max. 63 C, nízká spotřeba spotřeba do 2W cca 0.35A (přehrávání videa 1080p, zapnutá WiFi, připojený USB flash disk).
Vyzkoušel jsem i testovací videa ze stránky Jellyfish, ale zde už jsem narazil na limit jednojádrového CPU, kdy vytíženost stoupala nad 90%. Maximální stabilní bitrate se pohybuje kolem 25 mbps, což je však pro většinu Full HD filmů dostačující. Přehrávání filmů po sítí (WiFi) přineslo stejný výsledek.
Systém v porovnání s RPi 2 se načítá o něco pomaleji, většina doplňků funguje celkem svižně, pomalejší reakce jsem zaznamenal pouze u doplňku Youtube. HDMI CEC funguje též bez problémů.

S USB-LAN adapterem nemám zkušenost, takže budu rád když někdo doplní, případně uvede konkrétní model.
Zahlédl jsem že existují i LAN moduly (ENC28J60) připojitelné do GPIO, cena kolem 60 Kč.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Test KODI na Raspberry Pi Zero - od Maxinoha - 07.11.2016, 12:57
RE: Test KODI na Raspberry Pi Zero - od Petrvald - 27.2.2018, 21:57
RE: Test KODI na Raspberry Pi Zero - od meda - 15.11.2018, 21:42

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)