• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[vyřešeno] Nejde přehrávání filmů a seriálů, ale...
#20
IP adresa, třeba přidělená z DHCP, umožňuje zařízení vidět/domluvit se na místní síti.
DNS řekne (přeloží název), jakou adresu mají vzdálené servery. Zařízení mají nakešované (s omezeným objemem) odpovědi z DNS serverů, pokud přestanou odpovědi chodit, tak navštívené si pamatuje.
PC si může pamatovat něco jiného než RPi, router má také kešku pro DNS a každý další server DNS v síti také. Když server (zařízení) nezná odpověď, zeptá se výše umístěného DNS serveru (má zapsáno, kterého).
Třeba můj router se doptává na dvou adresách u mého providera UPC. Protože jsem chytračil, zapsal jsem, aby přiděloval zařízením v mé domácí síti adresu od DNS googlu, protože ten odpovídá rychleji. Tím jsem přeskakoval mezičlánek router. Takže včera při závadě u googlu jsem se na Seznam dostal, na něco, co nebylo nakešované, nedostal.

Protože i české webové stránky využívají algoritmy googlu třeba k hledání, tak například xbmc-kodi.cz byl váhavý a na stavovém řádku dole jsem viděl, jak marně loví u googlu. Po chvíli ale stránku ukázal.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: [vyřešeno] Nejde přehrávání filmů a seriálů, ale... - od meda - 23.11.2016, 13:37

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)