• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lze použít IR dálkové ovládání od televize?
#8
Tak to jsi opravdu špatně napsal ....  8 
Co se týká Tvého ovladače - snad nějak vyzkoušet ne? Jinak veškeré kouzlo je právě ve výše zmiňovaných "makrech" chytrých ovladačů (nevím kam spadá Tvůj, neznám jej), kdy DO postupně zapne / vypne / přepne  → potřebné / nepotřebné komponenty libovolného množství a dle přednastavení aktuální stroj ovládá ....

Příklad:

- chci sledovat film na HTPC
→ zvolím onu funkci na DO → DO poté postupně zapne → receiver → HTPC → TV → na TV DO přepne na vstup HDMi 1 → DO zvýší na receiveru volume na 25 → na HTPC v KODI nastaví složku "FILMY" → ovládání je nakonec kompletně přenastaveno na HTPC

- chci ukončit sledování filmu na HTPC a budu se dívat na TV přes STB Dreambox
→ zvolím onu funkci na DO → DO poté vypne HTPC → DO přepne vstup na receiveru na SAT → DO sníží na receiveru volume na 20 → DO zapne STB Dreambox → DO zvolí předurčený kanál ke sledování na STB Dreambox → ovládání je nakonec kompletně přenastaveno na STB Dreambox

- vypnutí
→ zvolím OFF na DO → DO postupně vypne veškeré zaplé přístroje  

.... pro "hrubou" představu viz video níže 



Ono programování vypadá možná složitě, ale je celkem logické a pochopitelné. Každé DO to má jinak (jiný SW či postup), ale v globálu se jedná o jednu a tu samou činnost, příklad programování na videu níže ...



Pokud jsem něco opomněl či vynechal omlouvám se, již jsem dlouho "nemakroval", jednou DO člověk nastaví a vrátí se k tomu až při upgrade některé z komponent .....
Snad jsem nastínil problematiku "združeného" ovládání jakž takž pochopitelně a snad to nebude vypadat díky tomu až moc složitě, což rozhodně není  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - od Rossi D - 27.11.2016, 10:13

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)