• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 10 Hlas(ů) - 3.9 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sledovani streamu - navyseni velikosti cache
(03.4.2019, 8:25)rene.hav Napsal(a):
Kód:
<cache>
      <memorysize>278921216</memorysize>
      <buffermode>1</buffermode>
      <readfactor>20</readfactor>
</cache>
Já to mám na Shieldu dlouhodobě nastaveno takhle. Cachuju do RAM a s tíhmle nastavením se využije 800MB RAM. Diskem, o kterém mluví @Client, je tady myšleno lokální 16 GB flash paměť v Shieldu. Do flash paměti cachovat nedoporučuji, není na to stavěná. Navíc si myslím, že s tvým internetovým připojením si musíš vystačit s RAM.

Jinak za tečku na konci cesty k userdata se omlouvám, nevím kde se mi tam vzala, snad ses dovtípil, že je to nesmysl.
Měl jsem na Shield TV problém s bufferingem a tenhle návod mi perfektně pomohl, díky moc. Advanced settings.xml lze nakopírovat velmi snadno přímo ve správci souborů Kodi - je to adresář profilu aplikace. Pak restart a vše funguje jak má.

EDIT 1: Tak bohužel, z nepochopitelných důvodů to zase přestalo fungovat a videa se tak po 2-3 minutách seknou... :-(

EDIT 2: Takže nakonec jsem použil toto nastavení, které funguje:
Kód:
<advancedsettings>
  <cache>
      <memorysize>0</memorysize>
      <buffermode>1</buffermode>
      <readfactor>5</readfactor>
  </cache>
</advancedsettings>

Poznámky:
  • Nastavení memorysize na 0 znamená, že velikost cache nebude nijak omezena. Na Kodi wiki k tomu ale píšou, že tohle nastavení může znamenat větší zátěž disku (což by v případě Shield TV mělo být snad jedno).
  • Readfactor (standardně 4) omezuje maximální badnwhich, který se na cachování použije; pokud to nastavíte příliš vysoko, tak vám zkrátka sežere vše, co může, což může být problém pokud s vámi v domácnosti někdo sdílí internet.
  • No a samozřejmě je potřeba nezapomenout na ty advancedsettings na začátku a na konci.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Sledovani streamu - navyseni velikosti cache - od nanucek - 03.6.2019, 20:58

Přejít na fórum:


Prochází: 6 host(ů)