• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 10 Hlas(ů) - 3.9 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sledovani streamu - navyseni velikosti cache
Tak tak ....... souhlasím s Playmanem22......záleží i jakou službu sis koupil od poskytovatele sítě a jakou mají kvalitu signálu.Nejlevnější ti poskytne max 30Mbs.Lepší 100Mbs nebo 200Mbs atd...
Píšeš,že máš přenosovou rychlost 25Mbs...není to nějak málo i na tento tvůj starý router ? Díval jsem se na něj na internetu a má porty 100Mbs.
Kolik ti zajišťuje poskytovatel sítě rychlost připojení ?

Modernější router může mít již i 1GB lan porty.
Já mám starou Tendu router s porty 100Mbs ( rychlost od poskytovatele nyní už 200Mbs ) a v pohodě i na plném zatížení ( manželka telefon , dcera tablet.... ) si stream filmy z netu s full Hd na Kodi v pohodě přehraju. 4K filmy už mám s potížemi, ikdyž většinou v noci mi to přehraje všechno.Na wifi TV BOX nejedu,pouze přímé spojení přes porty.Starý router mi vyšší rychlost ale z portu nedovolí ( Max 100Mbs ).

Zakoupil jsem výše zmíněnou lepší službu od provozovatele sítě.Mám teď modem s 1GB ( 1000Mbs) portem,a na TV BOXU,když ho dám přímo do tohoto nového modemu ( vyřadím - li router ),dá mi to rychlost cca 160 - 190Mbs.Pokud použiju za modemem router ,výsledná rychlost na portu routeru je max 80 - 92 Mbs což pro kvalitnější filmy nebo IPTV HD přenos může,jak už jsem zmiňoval, být už kritická.
Objednal jsem proto nový router s 1GB porty ( + 2,4 - 5Ghz wifi ),.....má mi každou chvíli přijít.

Nicméně se zeptej svého poskytovatele sítě,jestli ti nemůže dát lepší připojení,ale počítej pak od něj nejspíše s navýšením ceny internetu.Nebo změň firmu. A pokud budeš mít pak rychlejší připojení,určitě zvažuj nakoupení lepšího routeru s 1GB porty ( cena nejlacinějšího,ale plnohodnotného routeru je nyní již cca 800 - 1200Kč ).
Žijeme v 21, století,tak ať ty služby trochu stojí za to.
BEELINK GT KING -Amlogic S922x - 4/64GB Android 9.0.0 ::: /A95x A2  Amlogic S912 - 3/32GB Android 6.0.1 ::: /NEXBOX F3-Amlogic S905x3- 4/64GB Android 9.0.0
 
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Sledovani streamu - navyseni velikosti cache - od Braby - 08.1.2020, 20:39

Přejít na fórum:


Prochází: 6 host(ů)