• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vyber routeru pro beznou domacnost
#25
FTP/Samba: stabilita je slušná a rychlosti musíš brát že to na nějaké velké přesuny dat nebude. Přeci jen tam je hodně proměnných co to ovlivňují, USB2.0, rychlost flashdisku, způsob připojení na síť. Jak jsem už psal, tak 5GHz je citlivá a ne vždy dosahuje lepších parametrů jako 2,4GHz. Musíš mít opravdu dobrý signál, takže podpořen pomocí více AP. Při kopírování jednoho souboru na FTP a z něj:
připojení notebooku na 2.4GHz (čistý signál rychlost připojení 150Mb/s) - zápis 1,8MB/s - čtení 4,6MB/s
připojení notebooku na 5GHz (špatný signál, rychlost připojení 90Mb/s) - zápis 1,3MB/s - čtení 4,2MB/s
připojení notebooku na 5GHz (čistý signál, rychlost připojení 300Mb/s) - zápis 2MB/s - čtení 4,8MB/s
připojení notebooku na GLan - zápis 3.3MB/s - čtení 5,4MB/s
Já tohle úložiště používám hlavně jako meziprostor pro stahování, kde je jednoduchost a rychlost připojení tohoto uložiště do sítě a nemusí běžet po celou dobu stahování plotnový disk na NAS.
Podpora 802.11r není a zatím žádné stanovisko jak to vídí do budoucnosti jsem neviděl. UBNT UAP-AC-PRO je super a dost často jsem viděl kombinace s mikrotikem, ale nebude si nalhávat ty ceny jsou někde jinde. Mikrotik pořídíš za zlomek ceny jako CapsAP použiješ nějaké CapsLite a maká to pěkně. Navíc v mém případě mě stojí bedna routerboardů které jsou po upgradu sítě providera za flašku Captain Morgana.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Vyber routeru pro beznou domacnost - od cuore - 17.1.2018, 14:59

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)